| bluesky a întrebat:

Sambata m-am sarutat cu baiatu de care imi place,tocmai se certase cu prietena dar totusi mi-a spus ca poate se vor impaca dar ne putem intalni si vorbi dar in secret sa nu afle ea. Stiu ca nu e bine sa ma las pe post de "amanta" dar chiar imi place foarte mult si sper ca, cu timpul sa il fac sa tina la mine. Ieri i-am trimis mesaj sa ne vedem si mi-a zis ca nu poate iesi de la ora. Azi a zis ca imi trimite el mesaj cand sa ne vedem de pe vreun numar al unui coleg, pentru ca nu are credit defel, dar nu mi-a trimis. Pana acum ei am facut primul pas in orice, si am zis ca acum seara nu il mai sun, oricum el nu are de pe ce sa ma sune. Nu vreau sa apr moarta dupa el, voi ce ziceti sa fac? Mersi!

7 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Iti spun un lucru: daca va apuca sa te vada ca "amanta", niciodata nu vei mai depsi statutul asta. fiindca exista doua categorii de barbati (asa cum exista aceleasi doua categorii de femei): cei care respecta femeile si nu si-ar lua in ruptul capului o amanta si cei care considera ca toate femeile sunt usuratice, in afara de mama lui si, eventual, prietena oficiala. Daca iti va pune eticheta de "usuratica care accepta firmituri", asa ramai vesnic in ochii lui. Adica daca se va desparti de actuala, isi va gasi, ecl mai probabil, alta prietena oficiala, tu ramanand in umbra. Fii demna si mandra, recunoaste ca iti placi dar impune faptul ca tu nu esti "cealalalta femeie"

| telluno a răspuns:

Iti place ca ea sa aiba felul principal si tu doar "ceva de rontait?"
Sigur ca nu o sa ai nici o sansa.
Cauta alt baiat cu inima intreaga doar pentru tine, nu sferturi/jumatatii
Succes mult iti doresc.

| WeedGotMeCrazy a răspuns:

Daca nu are credit... naspa problema

Răspuns utilizator avertizat
| Charis a răspuns:

Buna. Eu spun sa nu mai continui cu asta pentru ca dupa daca o sa se afle ca uh ai fost 'amanta' lui toti o sa se uite urat la tine. Si eu cred ca un baiat care te lasa pe post de rezerva nu merita atentie.Adica daca nu era prietena lui poate erai uh in locul ei si eu cred ca cea ce face el cu tine este gresit si cred ca ai de pierdut.Mai bine cauta alt baiat ca mai sunt baieti care sa merite nu ca el. Bafta sper sa iei decizia corecta:X

| DaRyuSN a răspuns:

Trebuie sa inveti sa ceri si sa vrei totul daca chiar te`ar iubi ar fi numai cu tine!
Nu umbla cu jumatati de masura1

| hippy16 a răspuns:

Si eu sunt intr-o situatie similara. La fel imi place si mie foarte mult de un baiat, petrecem timp impreuna cand iesim in gasca desi el are prietena. Eu zic ca tu l-ai cautat de acum ar fi randul lui sa te caute si iti zic asta din proprie experienta. Pentru ca si mie imi placea de un baiat(care ti-am zis mai sus) si m-a cautat el. Chiar daca nu are credit si vrea sa vorbeasca cu tine te suna de pe numarul unui coleg, pe mess, sunt o gramada de metode pentru a lua legatura cu tine. Deci asteapta ca daca te place cu adevarat atunci vine la tine, si nu il mai cauta tu pe cat posibil desi stiu ca e greu, pentru ca o sa zica ca pe tine te are la orice ora, gen 'de rezerva'.