| anonim_4396 a întrebat:

am si eu o problema... imi place de un baiat mai mare ca mine cu 10 ani iar eu am 16 problema este in felul urmator ca el imi este si antrenor de tenis de 2 luni. la ora sunt singura eventual persoanele care mai inchiriaza terenurile libere.cum pot sa imi dau seama daca ma place in cazul in care vorbeste frumos cu mine imi explica loviturile dar. are instinctul de a pleca mereu de pe teren cand trebuie sa adun mingile etc., evita sa ma priveasca, vorbeste mai incet cu mine decat cu ceilalti si are tendinta de a zambi cand vorbeste. voi cum interpretati aceste chestii am vreo sansa sa il cuceresc? cum? ce sugestii, sfaturi, idei imi dati?

Mentionez ca el nu stie ca il iubesc... doar daca m-a dat privirea de gol. este singur

1 răspuns:
| Nicolletaaa a răspuns:

Buna pau!
Draga mea...iti spun sincer ca si privirea ta te-a cam dat de gol...
Dar daca cineva te place primele semne:
1.Iti vorbeste mai incet si frumos.
2. Evita sa te priveasca in ochi (ca sa nu iti dai seama)
3.Zambeste mereu cand e cu tine
4.Se poarta ciudat
5.Sare mereu in ajutorul tau.
(de obicei te lasa singura ca sa ii spui daca ai nevoie de el).

Dar am o idee.
Plangi si tu la antrenament ...si daca te intreaba cumva de ce plangi, atunci tu ii spui : "prietenul meu s-a despartit de mine..."
Si atunci vorbeste cu el...
Si ii spui :"nimeni nu ma place"
Si daca iti spune cumva in asa fel sa sune " ba da eu"
Atunci clar e dragostea...
Bafta!