| Shine28 a întrebat:

Luna trecuta mi-a venit ciclul pe 25, a fost destul de abundent si a durat 5 zile. Luna asta, desi suntem deja in 30 nu mi-a venit inca. M-am simtit balonata un timp, am avut dureri usoare de burta, insa in zilele imediat urmatoare nu mi-a aparut menstruatia.Stiu ca la inceput ciclul este neregulat, insa nu mi s-a mai intamplat pana acum. Credeti ca este un motiv de ingrijorare? Cat mai multe sfaturi, dau funda:*!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Sunt femei care toată viața nu au un ciclu regulat, nu te mai agăța de acest aspect!
Bea ceai de crețișoară, este un reglator hormonal natural și declanșează menstra, de asemena poți bea și ceai de urzică.
Pa, pa.

3 răspunsuri:
| AlexandraEpureanu a răspuns:

Nu, este perfect normal; si oricum, chiar si pe urma, sa stii ca nu e chiar batut in cuie, deviatii de la perioada standard oricum mai apar. Stai linistita.

| YayuK a răspuns:

Depinde cati ani ai, daca ti-ai inceput viata sexuala, daca ai luat anticonceptionale de urgenta.

| Shine28 explică (pentru YayuK):

Yayuk, am 14 ani si nu, normal, nu mi-am inceput viata sexuala.