| Violeta_1263 a întrebat:

BUnă TPU.am si eu o problema ma dor ff tare sanii... dc?( specific nu mi-am inceput viata sexuala)

Răspuns Câştigător
| Oanna96 a răspuns:

Acest lucru previne venirea menstruatietongue

stiu cum estetongue

deci trebuie sa-ti vina menstruatiahappy

8 răspunsuri:
| Narcis2007 a răspuns:

Iti vine menstruatia...

| fetitaCUPiscoturile a răspuns:

Ce sfat dobitoc. din contra nu e recomandat sa porti sutien ca sa se formeze naturali si sa stea singuri drepti, daca incepi sa porti sutien de mica atunci sanii tai nu se vor mai dezmulta normal si mushchiul care ii tine drepti va lenevii deoarece sutienul face toata treaba si o sa te trezesti ca nu ai nici 20 de ani si ai sanii lasati. Cat despre faza cu durerea poate ca exagerezi trebuie sa te doara dar nu chiar asa tare. daca te doare prea tare at vorbeste cu parintii doctorul. E perfect normal si natural sa te doara un pic si sa se umfle un pic sau un pic mai mult sfarcurile.

| duchamp a răspuns:

Probabil ca trebuie sa iti vina menstruatia, sau pur si simplu creschappy

| LittleGirlMonster a răspuns:

Iti creschappy.

| Violeta_1263 explică:

Aţi avut dreptate... intr-adevar a prevenit venirea menstruatiei...

| IDaniel a răspuns:

Pai te dor sanii pentru ca tu esti in faza de maturizare e normal si o sa te mai doara pana se fac destui de mari.Sa nu-i lovesti si sa porti mereu sutien pentru a nu se lasa sanii jos cand sunt la maturitate adica cam pe la vreo 15-15 ani

| luizaasmile a răspuns:

Esti in perioaa de crestere.si fiecare avem dureri [uneori ingrozitoare] e si normal. Nu trebuie sa iti faci probleme...
Si IDaniel nu trebuie sa porti neaparat sutien ca sa nu ti se lase sani jos. Asta depinde de fiecare persoana in partewinking.

| simona_5282 a răspuns:

Ai facut vreodata sex daca nu este fiindca ei incep sa creasca nu purta sutien ca si eu am o prietena care a purtat sutien si nu iau mai crescut sanii lasa-i in voia lor eu asa i-am lasat si baieti se uita la mine si vor sa fiu iubita lor nici acum nu mai scap de ei