| Justmeee a întrebat:

Am si eu o problema MARE din punctul meu de vederesad Cum sa-l fac pe prietenul meu sa vrea preludiu? Bine,nu stiu daca nu vrea dar el de obicei trece direct la "actiune" si nu prea imi comvine ca nu ma simt bine asa sad Nu stiu ce sa discut cu el, cum sa-i spun sa incercam asta! Ajutor, va rogsad

13 răspunsuri:
| anka89 a răspuns:

Acum ma gandesc asa:voi doi sa zicem in dormitor si fiecare isi da hainele jos singur, el trece direct la actiune, fara prea multe explicatii, poare 2-3 saruturi acolo si gata totul se termina in cel mult 5 minute.
Pai el nu isi da seama ca tu nu te simti bine? chiar numai la el se gandeste? asta nici sex nu il poti numi, decat ceva asa iepureste, scurt si la obiect.
Intreaba-l daca stie ce inseamna satisfactia femeii sau mai bine preia tu controlul pana isi da si el seama ce trebuie sa faca si cum sa faca.

| briosicabriosel a răspuns:

Nici mie nu imi pla cazurile de genul, pai stati frumos un pat cica va uitati la film, si incepi sa il saruti, sa il aringi usor, si daca vrea sa treaca la actiune spune-i si tu asa mai in gluma si tot odata senzual, " nu te grabi" sau " unde te grabesti " eu as zice ca merge... big grin

| neutrino a răspuns:

Baiatul tau nu este interesat deloc de persoana ta, el doreste numai sex. Cauta-ti un partener mai uman.

| Azµre a răspuns:

Vorbește cu el, ori e prost ori e grăbit una din două.
Ca bărbat ar fi trebuit să îl ducă capul, ca înainte de actul în sine să ține un preludiu, cu săruturi din cap până în picioare, mângâieri, un oral dacă practicați, mângâiere a vaginului, penetrarea acestuia cu un deget pentru început, abia apoi să treacă la actul în sine.
Dacă e prost nu are ideea de aceste lucruri și nu este documentat.
Dacă e grăbit, e clar că îi pasă doar de el și atât pe tine te lasă de fuecare dată cu buza umflată. Te întrebi de ce păi ai așa:
-Lipsa lubrifierii naturale, ceea ce duce la o penetrarea dureroasă/usturime în timpul actului.
-Nu apuci să te termini, pentru că de e normal dacă te doare, nu există nici plăcere.

| Justmeee explică (pentru Azµre):

Pai chiar de asta nu ma simt bine, nici nu ma "ud" ca sa zic asa...o sa incerc sa vorbesc cu el

| Azµre a răspuns (pentru Justmeee):

Discută cu el, acum nu știu câți ani aveți voi doi și de când sunteți împreună?

| Justmeee explică (pentru Azµre):

Pai amandoi avem 18, si noi am fost prieteni foarte buni, daca nu cei mai buni, dar suntem impreuna de 2 luni

| Azµre a răspuns (pentru Justmeee):

Atunci asta explică multe.
Vezi că ți-am lăsat un mesaj pe privat. Putem discuta acolo mai multe detalii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ii explici ca fara preludiu nu esti pregatita.
Altfel imediat cum il vezi, sari pe el si spui ca in acea secunda vrei sa fii a lui. eu nu cred ca in 10 secunde poate sa fie pregatit, asa ca ii dai peste nas si asa ii explici ca si tu ai nevoie de un mic timp inainte de friki-friki, timp care este preludiul. Probabil ca el nu stie si nici nu-i pasa de acel timp si ca vrea doar sa-si rezolve problema cat mai repede.

| Mariiuta a răspuns:

Simplu,nu-l lasi sa te deschiloteze pana nu vrei tu. Iti iei chilotei cu cifru, si o pus-o!

| LittleMe a răspuns:

Cand incepe sa iti dea pantalonii jos, da`i peste mana! laughing Glumesc, scuze.
Pai cam ai 2 variante: ori ii spui direct si fara ocolite, atunci cand sunteti in pat, gen "BA DAR TU NU STII CE-I ALA PRELUDIU?" pe un ton mai dur, ori taci din gura si cand sunteti pe cale sa o faceti si vrea sa iti dea pantalonii jos, directioneaza`i mana altundeva. Sau poate ca tu asta i-ai permis de la inceput si asa s-a invatat animalul. happy Voi aveti chestia aia unde noi ne-o bagam, voi faceti regulile. Noi baietii suntem prosti, pe bune. Odata aflati acolo, stim numai du-te-vino si pozitii.

| babypowder87 a răspuns:

Hello, cred ca tine si de zodii...:) uite un articol interesant :P poate te va ajuta http://relatii.ele.ro/......l-tau.html

| BezSensu a răspuns:

Eu una, l-as lega de pat happy sa-i arat ce inseamna preludiul happy