| Eftimie_Maria_1995 a întrebat:

Buna TPU am si eu o problema mia imi place foarte mult de un baiat (el are 16 si eu 14) dar nu sunt sigura daca si el ma place si vreau sa fim impreuna si eu vorbesc cu el pe facebook si mess si cand suntem fata in fata nu ne salutam si nu spunem nimic. Vreun sfat ceva pentru a fi mai apropiati? Multumesc :*

2 răspunsuri:
| WildDream a răspuns:

Saluta-l o data cand va intalniti si vezi daca te saluta si el. Pentru ca lipsa asta de comunicare in viata reala este fie din cauza ca e timid, fie pentru ca ii place sa vorbeasca cu tine pe net dar nu e interesat de o relatie in realitate. Cand vorbiti propune-i sa va intalniti la un suc ceva (in calitate de amici, daca nu ai curaj sa-i ceri o intalnire) si vezi cum reactioneaza.

| Numedecont a răspuns:

Incearca sa vezi daca ai prieteni comuni cu el " din intamplare " poate reusesti sa te intalnesti cu el si mai multi. Sau cand te intalnesti salutal tu prima, nu cred ca nu iti va raspunde pana la urma e de bun simt, daca zici ca vorbesti cu el pe pc. Incerca sa faci tu primul pas.