| niciunnume19 a întrebat:

Daca vreti sa ma ajutati cu un sfat ar fi ok, chit ca e ce vreau sa aud sau nu.
Deci, pe facebook am inceput sa vorbesc cu un baiat din orasul meu, pe care posibil sa-l fi vazut din intamplace de 2-3 ori in viata mea. Am inceput sa vorbesc cu el si imi place cum gandeste, si arata si bine (nu sunt genul de fata care sa vb cu un baiat doar pentru faptul ca arata bine ). m-a intrebat dupa doar cateva zile daca vreau sa iesim la o plimbare insa nu puteam. a doua zi m-a intrebat daca vreau sa iesim iarasi si, desi era 00:00 le-am spus alor mei ca merg la o colega si revin in 10 minute..am fost cu el afara si prin putinele chestii care am reusit sa ni le spunem,el mi-a spus ca ar vrea sa fie mai mult intre noi, insa mi-a spus acest lucru dupa ce a baut putin vin fiert (de ziua lui,cu prietenii ),apoi m-a sunat tatal meu si a trebuit sa plec. A doua zi l-am chemat eu afara, motiv fiind iesirea cu catelul,iar el mi-a spus ca iese sa imi vada catelul. dar problema e ca el are o prietena cu care mai e impreuna, desi nu mai tine la ea pentru ca e foarte geloasa, imi spusese ca daca se mai cearta o data nu se mai impaca.
Problema mea este, el oare ma place? Noi cand vorbim ca amicii cand ca doua persoane care se plac, nu mai stiu ce sa inteleg straight face. Multumesc! :*

17 răspunsuri:
| shadow72 a răspuns:

Cica sa iti vada catelul!? amuzanta asta...pai vorbeste in continuare cu el pentru ca te place si ii curand iti va vedea si veverita

| anamaria0974 a răspuns:

Incearca sa il intrebi daca mai simte ceva pentru prietena lui, si poti sa ii spui ca il placi, comunicarea e cea mai buna. happy

| neutrino a răspuns:

Intre doua pahare de vin fiert, sigur te place pe tine, iar in restul timpului o place pe ea.

| niciunnume19 explică (pentru neutrino):

Si eu ce sa inteleg prin asta? sad

| Danysan a răspuns:

Atata Timp cat e cu fata aia stai calma si intelege ca nu ar fi oki sa ii desparti.Cand o sa fie Liber poti sa bati apropouri dar lasa-l pe el sa faca Pasul.Tu fa in asa fel sa isi dea seama ca il Placi.

| niciunnume19 explică (pentru Danysan):

Pai el a intrat in vorba cu mine. Asa fac, ii demonstrez si banuiesc ca isi va da seama. Multumesc!

| Chamberlin a răspuns:

Salut,
Intreabe-l pe el daca te place, dar nu dupa ce a baut vin fiert.
Poate chiar te place.
Bafta!

| niciunnume19 explică (pentru Chamberlin):

Asa voi face, dar mai astept. Multumesc!

| Chamberlin a răspuns (pentru niciunnume19):

Cu placere, oricand!

| Șurubelniță a răspuns:

Sa stii ca oamenii atunci cand consuma putin alcool de obicei fac lucruri pe care nu le-ar face in mod obisnuit. Faptul ca ti-a zis ca te place dupa ce a consumat putin alcool tinde sa ma faca sa cred ca este interesat de tine.
Insa, in acelasi timp ma pune pe ganduri faptul ca inca mai este cu tipa geloasa. Noi tipii nu suportam crizele de gelozie iar eu nu-l inteleg pe tip de ce nu a renuntat inca la actuala sa prietena.
Probabil ca te place, insa nu-i accepta avansurile doar dupa ce se desparte de actuala deoarece pe urma risti sa fii vazuta ca o usuratica, ca tu ai fi motivul despartirii celor doi si nu ar fi deloc ok treaba asta.
Totusi, tine cont timpul pe care l-ai petrecut cu el pana acum. Depinde cand de bine l-ai cunoscut. Nu te avanta in a incepe o relatie cu el si incearca sa-l cunosti mai bine.

| niciunnume19 explică (pentru Șurubelniță):

Cred ca de aceasta fata se va desparti curand, insa astept si ma multumesc cu faptul ca il vad si vorbim destul de des. Eu, oarecum m-am atasat de el, imi place mult cum gandeste.
Voi astepta sa mai treaca timpul si sa vad ce va fi. Multumesc!

| Șurubelniță a răspuns (pentru niciunnume19):

Atunci ai rabdare si mai acorda-i ceva timp pentru cunoastere. Incearca sa-l cunosti mai bine, sa vezi daca se merita sa dezvolti sentimente pentru el.

| ღcamyღ a răspuns:

Întreabă-l dacă te place sau nu știu pune pe cineva să îl întrebe ori poți aștepta să vezi cum decurg lucrurile și dacă te place poate va recunoaște el primul. Totuși eu aș zice să îl întrebi dacă nu vrei să mai fi în ceață iar dacă spune nu îi poți spune că doar ai întrebat și veți rămâne prieteni...
Succes!

| niciunnume19 explică (pentru ღcamyღ):

Si eu m-am gandit sa astept sa vad cum decurg lucrurile si apoi, daca nu va spune el ceva il voi intreba. Multumesc mult!

| ღcamyღ a răspuns (pentru niciunnume19):

Nu ai pentru ce! Sper să ai noroc!

| Hematie a răspuns:

Cati ani are si de cand e cu "prietena" lui? Tu o sti pe aceea fata? Probabil de aici si crizele ei de gelozie! Daca raspunsul la ultima intrebare este nu, adica el iese cu o fata ce o cunoaste de cateva zile fara ca gagica'sa sa stie, gelozia fetei este fondata. Pune-te in locul ei. Ce ar fi sa fi cu x iar el sa fie abordat de y iar dupa o saptamana iese cu ea ca sa "ii vada cainele" sau la 12 noaptea vine la ziua lui (app: cred ca prietena lui nu stie invitatul surpriza "fata de la miezul noptii"). Nu o judeca, probabil stie ce are la usa. Bine, nu spun ca a inselat pe cineva (fizic) facand asta dar din spusele tale, asta urmeaza. Usor usor poate i-l furi fetei pe baiat asa cum pe viitor o sa ti-l fure si tie alta. Concluzia ti-o faci tu.

| niciunnume19 explică (pentru Hematie):

Multumesc pentru cele spuse, oarecum m-a pus pe ganduri.
Sunt impreuna cam de 1-2 luni, insa niciodata nu s-au inteles bine, nu stiu ce il face sa fie cu ea.
Acea fata este din alt oras, iar ea este agitata si daca ii spune ca iese pana jos la scara sa fumeze o tigare.
Nu stiu, ma gandesc ca daca ar fi sa fiu cu el am fi in acelasi oras, la o strada departare si baiatul nu pare genul acela cu inselatul, a avut o prietena la care a tinut mult si pe oricine am intrebat a spus ca este un baiat cuminte. Multumesc