| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU...Am si eu o problema, mie imi place de un baiat care are prietena si ntro seara era beat si tot venea la mine sa ma sarute. Vorbeam pe mess mereu, si i-a zis prietenei mele ca nu se desparte de prietena lui pentru nimeni. faza este ca acum nu prea ma mai baga in seama nici pe mess nici cand iesim afara. Oare si-o fi dat seama ca-l plac?sad
dau fundoihee hee

Răspuns Câştigător
| deeadragutza2 a răspuns:

Pai incearca sa afli daca te place. zii in fata ce simti pentru el si vezi cum reactioneaza. daca nu ai curaj sa ii zici in fata incearca sa afli de la prieteni cum merge relatia cu pr ei sa iti dai seama daca ai vreo sansa cu el. daca nu ai nici o sansa incearca sa il uiti.

3 răspunsuri:
| lolly a răspuns:

Este evident se comporta asa cu tine pentru ca era beat. Daca a spus ca nu o lasa pe prietena lui pentru nimeni nu-ti mai bate capul inseamna ca este ceva serios intre ei si ca tine la ea.Si-o fi dat seama ca a facut o greseala, by the way sub influenta alcolului esti cu totul o alta persoana!

| LaurLS a răspuns:

Daca a facut gestul la bautura e clar ca poate cauta doar o mica "aventura" nu ceva serios. Parerea mea e ca ar trebui sa-l eviti, chiar daca iti place. cu timpul te va amagi. Si daca chiar iti doresti ceva cu el mai asteapta si observa-i comportamentul, daca si-a dat seama ca il placi si lui ii place de tine cu siguranta te va cauta. Multa bafta!

| bianca240 a răspuns:

Va multumesc pentru raspunsurii.nu stiu ce sa mai cred pentru ca mereu cand ma supar pe el vine la mine si ma intreaba daca mai sunt suparata si isi cere scuze si ma ia in brate.si cand ne intalnim in microbuz el mereu se pune langa mine.chiar daca stie ca locul acela este pentru prietena mea.as vrea sa ii spun ce simt in fata dar nu prea am curaj ca poate isi face o parere proasta despre mine sau rade de mine cu prietenii lui.cred ca trebuie sa il uit.l-am si mintit ca am un prieten ca sa il fac gelos.si azi i voi spune ca m-am despartit de el sa vad cu reactioneaza.