| anonim_4396 a întrebat:

Hei.Am si eu o problema.Prietena mea cea mai buna (sau ma rog fosta) sta la casa exact langa mine.Eu sunt mai mare cu un an decat ea si trec a IX-a iar ea e cu un an mai mica.Pana intra 7-a faceam totul impreuna.Adica venea la mine, vorbeam eu dormeam la ea, mergeam afara, ii spuneam toate secretele mele si ea ale ei.Pana intr-o zi cand ea era intra 6-a (eu a 7-a) cand a descoperit un baiat.Nu am bagat in seama pentru ca nu credeam ca o sa fie o problema pentru noi. Dar s-a dovedit a fi.Nu imi place deloc de el, e chiar antipatic. Dar ea acum isi petrece tot timpul cu el, si nu-si da seama ca pe mine nu ma mai baga in seama.De fiecare data cand trebuia sa iesim noi 2, mereu il aducea si pe el... Imi spuneti vreun sfat sa-i atrag atentia?

Răspuns Câştigător
| LumeaÎnTreiDe a răspuns:

Pai ar trebui sa ii zici ca nu se mai poate aas si ca nu esti soseta de rezerva...deci pune-o sa aleaga inre voi

daca te alege p tine inseamna ca chiar iti e prietena
daca il alege p el sau daca nu vrea sa aleaga spune-i ca te-a pierdut deja si chiar nu stie ce a pierdut

iar pe urma arata-i ce bine te distrezi fara ea si fa chestii amuzante p carew le faceati impreuna

1 răspuns:
| Ralluca25 a răspuns:

Vorbeste cu ea si spune-i ca te simti pe dinafara ca vrei sa fiti din nou prietene foarte bune ca la inceput.
poti sa-i spui parerea ta despre prietenul ei ca sa stie cum il consideri.
daca nu te simti bine cand iesiti toti 3 spune-i ca nu vrei sa iesi ca te simti prost... sau nasol. Funda?:d