| LoveeU4Ever a întrebat:

am si eu o problema :-s. Imi place de un baiat .si..nu stiu cum sa-i spun te iubesc.am inteles de la prietenii lui ca si el da semne ca ma place...
Cum as putea sa-i spun te iubesc?

Funda :X

Răspuns Câştigător
| shine0 a răspuns:

Eu asa m-am gandit: daca nu ai curaj sa-i spui fata in fata, poti sa-i zici pe un site de socializare sau prin SMS ca iubesti un baiat sa zicem inalt, cu ochii caprui, il descri pe el, dupa care vezi ce zice, daca si el simte la fel. Bafta!

5 răspunsuri:
| eu4you a răspuns:

Te duci pur si simplu la el si ii spui "Te iubesc!", cat de greu poate fii? Dar daca ti-e greu, spune-i pe mess, la telefon, prin mesaj, printr-un biletel sau prin intermediul altei persoane. Dar eu zic ca cel mai bine e sa-i spui pe cale directa.Aste demonstreaza ca simti ceva adevarat.

| greenmoon a răspuns:

Nu îl iubeşti, te-ai îndrăgostit. Îţi trece în maxim patru săptămâni. A iubi şi a fi îndrăgostit sunt două lucruri total diferite. Poate există,, atracţie''.hee hee
Dacă nici măcar nu îl cunoşti şi-l iubeşti, e clar. Staţi în banca voastră, la liceu puteţi să vă şi ****ţi, dar luaţi măcar examenul de admitere întâi.
E păcat să denigraţi cele două cuvinte care exprimă frumoasa iluzie trecătoare, la anii voştri.

| Pandarzv a răspuns:

Buna
Il chemi undeva unde sa fiti doar voi 2 si ii zici te iubesc si daca si el te iubeste / place atunci e bine.
Succes

| irrumator30 a răspuns:

In primul rand incearca sa fii doar cu el, intr-o ambianta cat mai intima, si vorbeste cu el, strecurandu-i undeva intre cuvinte formula magica... te iubesc. Daca si el simte acelasi lucru pentru tine, va fi ok... Multa bafta!

| avramitza a răspuns:

Esti sigura ca asta e primul pas...sa ii spui ca il iubesti? Din punctul meu de vedere "Te Iubesc" vine cand trece ceva timp si iti explodeaza inima cand aduni N sentimente frumoase pentru persoana iubita.Nu poti spune din prima ca il iubesti