| anonim_4396 a întrebat:

Imi place de un baiat dar este cam timid si nu stiu cum,, sa-l iau" nu sunt 100% sigura ca ii place de mine, ar trebui sa ii spun ca il iubesc? Sau cum as putea afla daca ma iubeste?

Răspuns Câştigător
| PreaDulcePreaFin a răspuns:

Daca e timid, fata ar trebui sa fie directa. introveritii nu inteleg, ca o fata chiar e atrasa de ei, sunt atat de speriati de un refuz incat nu vor face niciodata primul pas

4 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Poate se stie el mai bine la o materie, ii ceri ajutorul si il ajuti tu la alta in schimb. Este un inceput.

| Zenithf a răspuns:

Poate zici tu (sau zice el) ca ai colege cu care vorbesti si va puteti ajuta intre vi, dar zic eu, cu ele pierzi mai mult vremea si vorbiti de alte lucruri, si nu te poti concentra la invatat.

| Denisuca21 a răspuns:

Daca spui ca este cam timid, in nici un caz nu i spune din prima ca-l iubesti...Incearca sa ii zambesti, ii mai arunci cate o privire...
Sau trimite i un mesaj.
Invita -l tu sa te ajute la ceva!

| Denisuca21 a răspuns (pentru PreaDulcePreaFin):

Poate e si asa cum spui tu...doar ca trebuie sa fie atenta sa nu l sperie big grin

| PreaDulcePreaFin a răspuns (pentru Denisuca21):

Daca e timid, fata ar trebui sa fie directa. introveritii nu inteleg, ca o fata chiar e atrasa de ei, sunt atat de speriati de un refuz incat nu vor face niciodata primul pas