| Lavinutzz a întrebat:

Problema: m-am indragostiit! de un baiat mai maare cu 4 ani ne cunoastem de cand eram mici... imi da semne foarte clare ca ma place dar nimic mai mult. prietenii imi spun ca este timid si nu are curaj sa vina sa imi spuna ce simte sau chiar ca ii este frica sa nu se indragosteasca pentru ca el este un fel de baiat de cartier... stiti voi lucreaza la buzunaru' lu' mami si tati... eu chiar il iubesc si nu mai stiu ce sa faaac. AJUTOOR!

Răspuns Câştigător
| superdorex a răspuns:

Trebuie sa il provoci...sa afli tot despre el sa poti actiona! Aici trebuie sa intervii la prietenii comuni sa ii deschida ochii! Afla numarul de telefon si il suni din intamplare apoi il retii le telefon ca, chipurile realizezi ca e el...trebuie sa gasesti motive! Daca el este timid trebuie sa il, scoti din starea asta! Multa bafta!

2 răspunsuri:
| DoUaPuNcTeIkS a răspuns:

Daca el este timis FA TU PRIMUL PAS! Incearca sa te apropii mai mult de el. Multa bafta!

| IulyxDoo a răspuns:

Pai niciodata nu iti pierde speranta stii cum e trebuie sa lupti pentru ceea ce iti doresti intotdeauna speranta moare ultima, chair daca faci asta de mult timp ce conteaza gandeste-te ca tu ai ceva in plus fata de tot restul, acel ceva poate schimba multe, esti desteapta si sigur o sa-l faci sa te placa si o sa stii cum sa il tii langa tine. Nu renunta pentru ca merita sa incerci in continuare! gandeste-te la cat de bine o sa iti fie dupa si la cat de rau ti-ar fi cu altul...