| inna1995 a întrebat:

TPU happy! Am si eu o problema sad! Sa incep : Intr-o seara prietenul meu a venit la mine [locuim in sate diferite ] si cand a venit el, tatal meu m-a chemat in casa si prietenul meu a ramas acolo. Nu a ramas singur ca mai erau niste prieteni de a mei si de ai lui. Dar el tot s-a suparat pe mine. Si are dreptate, adica el a venit la mine si eu am plecat. Dar nu am avut ce sa fac pentru ca tatal meu este foarte sever [si nici nu stie de prietenul meu, crede ca e doar un amic ]. Acum prietenul meu nu vorbeste cu mine. Am incercat sa intru in vorba cu el pe mess dar nu vorbeste cu mine, dar are la status "te iubesc, se stie cine, e pe undeva pe acolo". Crede-ti ca status este pentru mine? Deci intrebarile mele sunt: 1) Cum sa ma impac cu prietenul meu? [Mentionez ca il iubesc enorm si nu vreau sa il pierd] 2) Acel status este pentru mine? Si as mai vrea, daca se poate niste status prin care sa ii arat ca regret tot ce s-a intamplat si sa vada ca il iubesc cu adevarat. Multumesc anticipat. Cel mai bun raspuns are funda big grin dar va rog fara sa ma jigniti happy. Multumesc inca o data love strucklove strucklove struck :*

Răspuns Câştigător
| IrenneDrt a răspuns:

Parerea mea e sa Il lasi pe el sa faca primul pas spre impacare. Faptul ca tatal tau te-a bagat in casa si ca s-a nimerit tocmai cand erai cu el, nu este vina ta. Aici din punctul meu de vedere este vina lui si iti spun si de ce, s-a grabit sa se supere pe tine pentru ce? Pentru ca tatal tau te-a bagat in casa? Mi se pare absurd.
Dar daca asta e dorinta ta, sa va impacati, iar tu sa il convingi, eu zic sa ii lasi un mesaj pe mess, chiar daca nu iti raspunde si sa ii spui ceva in felul urmator: Imi pare rau daca te-ai suparat pe mine fara rost, nu a fost vina mea si stii bine asta, eu zic sa te mai gandesti daca merita sa ne certam pentru un astfel de lucru. Daca te superi la o problema atat de mica, apai cum vom trece impreuna peste probleme mai mari, o sa ajung sa ma indoiesc de dragostea ta fata de mine. Eu zic sa te mai gandesti si sa analizezi situatia ca un om mare, nu un copil care se supara pentru nimic"
Nu are rost sa iti ceri iertare pentru altceva pentru ca nu este cu totul vina ta.
Parerea mea e ca ar mai trebui sa se gandeasca, un om care te iubeste nu te lasa la greu si in primul rand te intelege.
Fa ce consideri tu ca este cel mai bine, dar in primul si in primul rand PENTRU TINE de abia dupa aceea pentru relatia voastra.

Te pup, si success!

8 răspunsuri:
| ignore a răspuns:

Spune-i adevaru pe mess
chiar dca nu iti raspunde sunt sigura ca citestewinking/

| PatyKan a răspuns:

Explica-i ca tatal tau e o fire mai dificila si ca nu puteai sa nu il asculti, pentru ca te pedepsea. [pana al urma va trebui sa le spui parintilor tai de prietenul tau].
Probabil ca statusul era pentru tine.
Tu spune-i sa te asculte, ca il iubesti si de aceea ai plecat[daca nu l-ai fi ascultat pe tatal tau, poate ca acesta nu te-ar mai fi lasat sa iesi cu el].
Cat despre status: "Tot ce fac e pentru noi, nu te supara pe mine ca tu esti baiatul pe care il iubesc la nebunie"laughing Nu stiu, mai chinuie-te si tu sa faci versuri ca n-am inspiratie aziwinking

| dyyva a răspuns:

Eu cred ca prietenul tau ar trebui sa te inteleaga dar si tu ar trebui sa vb cu parintii tai si sa le spui de prietenul tau, in fond nu faci nimic rau si oricum e mai rau sa nu te lase sa vb cu el, si in legatura cu intrebarea 2 cred ca la tine se referea, apropo cati ani ai

| AnaBlackVampire a răspuns:

1: Yabrin e agramat: pas: plural-pasi nu pasurilaughingrolling on the floor N-am mai auzit asa ceva.
2: Ai putea sa ii lasi un masswinking
Sa ii scrii cat de mult iti pare rau si ca il iubesti. Invata bine la scoala ajuta in gospodarie si ia-l usor pe tatal tau vorbind despre iubitu' tau. Explicai ca ai fost fata buna si ca nu e o problema sa ai un iubit atata timp cat iti vezi de scoala si de atributiile tale.

Bafta!

| yomotherfucker a răspuns:

Buna scumpa parerea mea este ca. 1. daca te iubeste de ce s-a n\suparat pe tine putea sa inteleaga ai si tu nevoile tale straight face spune'i ca trebuie sa faca si el niste eforturi si sa nu mai puna botul aiurea. 2. daca v'ati desp clar ca nu daca nu v'ati desp inseamna ca el inca te iubeste si te trateaza cu indiferenta si stii cum e indiefrenta doare cel mai tare...winking acum tradeaza'l si tu cu indiferenta adica nu-l baga in seama nu vb cu el si o sa vezi ca el o sa cedeze dar sa te tii tare happy si o sa vezi ca.o sa fie totul bine succes!

si uite niste statusuri

Bine, recunosc cu nu stiu sa te pretuiesc, dar nu sunt o persona asa rea, haide, te rog, iarta-ma!
Stiu ca sunt un om fara creier, sincer, nu era nevoi sa ma faci prost! Dar, oracat de prost as fi, TE IUBESC! Si vreau sa ma ierti! Te rog! Te rog! Iarta-ma!
Promit ca de maine am sa fiu altul, am sa fiu asa cum vrei tu sa fiu, dar, mai intai, IARTA-MA!

Da, stiu ca vrei sa ma pedepsesti si stiu ca merit acest lucru, dar fie-ti mila si iarta-ma!

Gandul ca nu imi vorbesti, ca nu ma privesti, ma infioara de-a dreptul. Spune-mi ca va fi din nou ca inainte.

Stiu ca am gresit si imi pare rau. As face orice ca sa ma ierti si sa imi dai o sansa.

Cele mai bune ganduri ale mele se indreapta catre tine. Zambesc prosteste cand ma gandesc la tine si ma intristez cand stiu ca esti suparat pe mine. Iarta-ma

Sa lasam in urma tot ce-a fost mai rau, sa uitam de necazuri si neintelegeri si sa privim inainte zambind.

Chiar daca am gresit, imi este greu sa recunosc dar o voi face pentru ca te iubesc si vreau sa ne fie bine. Iarta-ma!

Iarta-ma! Am gresit si imi pare rau. Nu am vrut sa te ranesc sau sa te fac sa suferi. Accepta, te rog, scuzele mele.

De multe ori strangerea de mana are consistenta strangerii de gat.

| inna1995 explică:

14 ani am Dyva happy

| ucigasuldetzantzari a răspuns:

Ti-ai pierdut un picior probabil si nu poate sa-si incerce fanteziile

| Yabrin a răspuns:

Inna nu face vreo prostie inainte sa te gandesti. Da este o situatie dificila incearca sa il faci pe taicatu sa il placa dar foarte incet, adica prin pasuri mici, doar asa il poti face pe taicau sa il placa. in privinta stsului de mass... hmmmm pai poate insemna ca sufera fiindca nu l-ai bagat in seama cand el a venit si u ai plecat dar nu te simti vinovata si incearca sa il recastigi prin simplul fapt ca trebuie sa ii spi in fata. Acuma nu stiu cum vei face dar nu este acelasi lucru cand stai in fata lui si ii zici si messu... acum nu stiu cum o sa va intalniti dar mai departe continua tu. A si fi optimista si nu te invinovati degeaba si nu face pasuri prea mari cu taicatu altfel I don't want to see. BAFTA big grin placere sa te ajut big grinbig grinbig grin