| ciara111 a întrebat:

am si eu o problema sentimentala. acum 7 luni am inceput o relatie cu bine, primele doua luni nu prea ma iubea prietenul meu, dupa a doua luna a inceput sa ma iubeasca, foarte mult, imi spunea tot timpul ca sunt ca si o divinitate pentru el la care se roaga in ascuns, si mi-a dovedit asta, nu m-a inselat niciodata, cand eram la spital doar el venea la mine in fiecare zi, la orice problema ma ajuta, nu ma mintit niciodata. dar acum a7 luna a venit o bomba. eu vorbeam pe mess cu un baiat si tot imi zicea ca ma iubeste si tot felul, iar prietenul meu avea parola si imi tot citea conversatile, mi-a spus sa nu mai vb cu el pentru ca e un strain si nu il cunosc, dar nu am incetat, nu stiu ce a fost in capul meu, iar cand a vazut ca vorbesc din nou, m-a sunat si mi-a spus ca imi bat joc de el si din iubirea cea mare care o avea fata de mine nu a mai ramas nimic.nu am mai spus nimic. mi-a inchis. dupa cateva minute m-a sunat inapoi si mi-a zis ca imi mai da o sansa sa fim impreuna, sa lu-am totul de la inceput.si am acceptat. mi-a zis ca nu vrea sa se duca de rapa 7 luni de relatie numai asa pentru ca a fost si cea mai lunga relatie a lui si singura fata pe care a iubit-o vreodata. dar cum lu-am totul de la inceput ma simt foarte prost., pentru ca tot timpul ii spun ca te iubesc mult si el imi raspunde inapoi ca el nu poate sa imi zica asta dar vrea din toata inima, si mi-a zis sa fac cumva sa il impresinonez cu ceva, cu poezi nu cu cantece nu, o viata sexuala avem deja impreuna aveti ceva sugestii?

Răspuns Câştigător
| candora a răspuns:

Fa-i mici cadouri neinsemnate, daca aveti deja relatii intime atunci pregateste-i o seara romantica, cu petale de trandafir cu o salata de fructe cu frisca, apoi un masaj incet si sa se termine cu stii tu cewinking. Stai mereu linga el, ipresioneaza-l cu gesturi tandre etc etc baftawinking

4 răspunsuri:
| Picasso a răspuns:

Auci. incearca sa te abtzi sa mai fi ispitita! atat timp cat comunici cu altii chestii "intre tine si cel care te abordeaza" ii dai motiv de gelozie, si aici increderea se km micsoreaza!
E aiurea sa incepi de la inceput, laughing va stiti unul pe celalalt, comportamentul, reactiile, etc, deci o sa fie ceva monoton, incearca niste distractie, si arata`i` afectiunea care se asteapta de la tine, ori... fi mai nesuferita, reprosheaza`iii ceea ce el iti reprosheaza, zii ca "tu" esti cea care nu are incredere in el, si ca el se inshealza in privinta asta, "joaca-te cu cuvintele" etc, hai ca te descurci, estifata isteata, daca situatia a devenit nasoala rau nu stiiu, nu incerca sa iti batzi joc de el, renuntza!
succes si sa ma kemati la nunta tongue big hug
aaaaa uitasem big grin hmmmm mai putine vorbe, mai multe fapte!
bye wave

| Neimportant a răspuns:

Îţi recomand să îl suni şi să îl inviţi diseară la tine, la cină. Uite şi mai multe informaţii găseşti aici

http://www.yuppy.ro/......ntica.html

| ThePunisher a răspuns:

Singurul mod in care il vei impresiona este sa-i dovedesti ca poate avea incredere din nou in tine. E clar ca te iubeste din moment ce a vrut sa treaca peste porcariile pe care i le-ai facut pe mess. Tu nu prea tii asa la el, este? Iti cam place sa fii in centrul atentiei. Daca il iubeai asa mult nu stateai la vrajeala cu celalalt. Gandeste-te mai bine la viata ta, analizeaza-ti sentimentele. Si apropo, vezi ca ai niste greseli de ortografie care ar trebui remediate.

| dadadadada a răspuns:

Si eu am avut aceeasi problema ca tine si am regretat foarte tare, insa el m'a iertat si acum totul merge foarte bine.Nu trebuie sa ii dai cadouri ca nu au rost. Incearca sa ii demonstrezi ca te'ai schimbat...aratandu'i cat de mult il iubesti nu prin vorbe ci prin fapte. Fara pisiceli si chesti din astea... Sper sa iti fi fost de flos:*