| Maiia69 a întrebat:

Am si eu o problema si am nevoie de ajutor. Daca am facut sex cu partenerul meu in penultima zi de menstruatie( tin sa spun ca nu am ciclul regulat. mereu imi vine cu 2 zile inainte sau dupa) si el si’a dat drumul in mine iar eu imediat am mers si m-am spalat apoi m'a tinut ciclu inca 2 zile dupa contactul sexual…e vb de o posibila sarcina?
Astept un raspuns! Va multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| francesca89 a răspuns:

NU.nu mai spune'ti prostii de genu' asta ca "exista sanse mici"! Intr'o luna doar doar 3-4 zile poti ramane insarcinata, cand esti la ovulatie.Poi ce sa fecundeze spermatozoidu' ala daca ovulul nu mai e? sunt doar anumite exceptii intre negrese, care pot ovula de doua ori pe luna

4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Este posibila o sarcina, dar riscul este mic (intre 3 si 5%).

Răspuns utilizator avertizat
| Lavazza_5427 a răspuns:

Este posibil, dar prea putin. De obicei nu prea poti ramane insarcinata in timpul menstruatiei si o perioada scurta inaintea ei.

| AliceDC a răspuns:

Exista femei care au ovulatia in timpul menstruatiei (adica perioada fertila))dar sunt foarte putine (sper sa nu te numeri printre ele)dar cel mai probabil nu o sa fie nici o problema. Sfat pentru viitor nu iti mai asuma riscuri inutile, daca nu vreti sa folositi prezervativ e ok dar mergi la un ginecolog sau la un cabinet de planing familial(avantaj sunt gratuite si cei de acolo sunt obisnuiti cu adolescentii si etc)si discuta despre un mijloc de contrceptie.