| iuliana12345678910 a întrebat:

Am si eu o problema si m-am gandit sa vin sa va cer voua un sfat sau ceva. Deci: problema mea este ca imi place un baiat care va trece in clasa a 9a iar eu abia in a 8a. Imi place de el de 2-3 saptamani. Noi am vorbit o singura data la bufet. eu m-am dus la bufet sa imi iau ceva de mancare si era si el acolo cu prietenu’ lui. Tocmai se suna de intrare, iar dna de la bufet imi zicea ca mereu vin acolo dup ace se suna si bla,bla, bla si sa ma duc in clasa. Apoi baiatu’ de care imi place spune:,, du-te mai la ore, nu ai ore? Vrei sa te duc eu? O duc eu doamna?’’ apoi eu i-am zis sa se duca el la ore. Dupa doamna aia, el, prietenu’ lui si eu am inceput sa radem toti. dupa care el a plecat spre clasa cu prietenu’ lui.
Si ieri. juca fotbal pe teren alaturi cu unu pe care l-am placut si stia ca l-am placut. si probil inca crede ca-l mai plac. oricum erau acolo amandoi jucau fotbal. eu stateam cu casti in urechi si ascultam muzica si ma uitam la ei cum joaca. apoi mai trageam cate o privire la cel de care imi place. si uneori nu stiu. parca si el se uita spre mine. Si ala de care mi-a placut inainte credea ca ma uit la el ))) da’ ma rog, nu-mi mai pasa de el.
Revenim la problema mea. mi se pare ca asta de care imi place acum se uita la mine si etc. chiar si azi dupa ore. cand am iesit el era in fata. si din cand in cand se mai uita in spate) da nu stiu daca la mine sau la altcineva. dar l-am mai vazut odata cand voiam sa cobor scarile, iar el urca. in fata mea mai erau 2 fete(prietenele mele) era un ape dreapta un ape stanga. da’ baiatu de care imi place s-a uitat la mine exact in ochii mei. sau asa mi s-a parut. oricum am stat vreo 2/3 secunde privindu-ne in ochi in timp ce urcam/coboram. apoi ne-am intors privirile in alta parte.
Va multumesc mult daca ati citit si va rog ajutati-ma si nu radeti de mine.:03

2 răspunsuri:
| madalinamadu a răspuns:

Inceraca sa ii zambesti cand se uita la tine si daca iti zambeste si el inseamna ca te considera zimpatica sau nu stiu, incearca sa intri in vorba cu el sa vezi ce parere are despre tine.Mult succes! :*

| Lovee18 a răspuns:

Pai daca se tot uita la tine poate ca te place ...nu stiu incearca sa fii intr-o zona mai putin populata "de fete" ca sa stii daca sigur se uita la tine :*