| anonim235678384983409 a întrebat:

am si eu o problema.
Sunt in clasa a 9 a si in semestrul 1 mi-a placut tare de o colega iar acum in semestrul 2 imi place mai putin de ea pentru ca ea nu m-a prea bagat in seama si de cand a inceput semestrul ea este impreuna cu un coleg din clasa pentru ca o alta colega le-a facut lipeala punandu-i sa se sarute la adevar si povocare (ei pana acum nu vorbeau dar s-au indragostit din cauza colegei).
Acum ca ei sunt impreuna si eu nu mai am nici o sansa la ea ma mai gandesc putin la dansa si devin dezamagit si gelos cand ii vad in clasa ca stau imbratisati.
Chiar daca el ar parasi-o pe ea eu nu as mai vrea sa fiu cu dansa daca am ocazia pentru ca mi s-a facut scarba cand i-am vazut si deja o vad pe dansa "patata" de el.
Acum imi doresc sa stiu cum pot sa fac sa nu ma mai gandesc la dansa si sa mi-o scot din minte.
Va rog sa imi dati sfaturi.

2 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

O să-ți fie cam greu fiind în aceeași clasă. trece cu timpul ș imai ales când îți atrage atenția altă fată

| Violleta2022 a răspuns:

Este simplu: te uiti dupa alta fata si nu mai astepti atata, sa ti-o fure altul, o intrebi rapid, daca nu vrea sa fie prietena ta.
Asa-i in viata, ala care ajunge primul, este totdeauna castigatorul!