| Anonim31189 a întrebat:

Salut.
Deci,am sa incep.
Sunt indragostit lulea de o colega de clasa.Momentan suntem in stadiu de foarte buni prieteni (ne spunem secretele radem impreuna,etc), si eu vreau sa ma folosesc de asta, adica sa ajung sa o cunosc din ce in ce mai bine apoi sa o iau prin surprindere.
Dar chestia nasoala este ca dupa parerea mea si altul coleg ii place de ea.Imi pot da seama dupa cum se comporta,si chestia si mai nasoala este ca eu nu il suport pe tipu asta, pur si simplu.E ceva mai ciudat, noi 2 ne uram in sinea noastra,nu aratam asta,dar stim ca ne uram,si concuram unul impotriva celuilalt pentru fata asta.
Eu chiar o plac foarte mult,si nu stiu dar devin gelos din cele mai marunte lucruri,de exemplu daca vorbeste cu el, daca ii cere ceva, etc.Si ma doare.
Ceva sfaturi, cum sa procedez, sa raman asa cum sunt sau sa incep sa fac ceva?

10 răspunsuri:
| JustPaly a răspuns:

Stai linistit frate tu doar continua din gesturi prietenesti mai departe spre kiss stai mai mult cu e daca nu merge cu ala simplu sunicu numar ascuns si zici ca esti o fata si ca il placi atunci el nu se mai aprpria el

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Spune-i ca o placi inainte sa ii spuna el ca apoi o sa ramai cu buza umflata.

| sayWhaaat a răspuns:

Ma uit la tine si ma vad pe mine, cat de naiv... happy.
Daca nu actionezi rapid, si cand spun rapid vreau sa spun prima daca cand va mai vedeti, s-ar putea sa ramai prietenul ei bun pentru totdeauna happy.
Bafta!

| NnDWtf a răspuns:

Pai spune-i ce simti inainte sa o faca el, ca dupa o sa ramai in friend zone.

| PreaDulcePreaFin a răspuns (pentru NnDWtf):

Si crezi ca nu e deja friendzoned?

| NnDWtf a răspuns (pentru PreaDulcePreaFin):

Poti iesi din frienzone. Eu am 1 an jumate cu o fata pe care am "apostat-o" din cercul nostru de prieteni.

| 7639781254 a răspuns:

Grabeste lucrurile ca tipul iti fura gagica! Eu chiar nu pot sa inteleg ce mai astepti din moment ce esti prieten bun cu fata! Actioneaza mai repede! Iti tin pumnii! Bafta! :*

Răspuns utilizator avertizat
| precious30 a răspuns:

Buna! mi se pare o prostie sa il suni cu nr privat, te dai drept o fata, etc.Presupun ca acel tip nu e asa bou sa nu isi dea seama ca este vorba de un baiat.In fine...cred k cel mai bine ai putea sa ii spui asta fata in fata si cand sunteti doar voi.Succes! :*

| JenniferD a răspuns:

Ofera-i un trandafir (eventual cu un biletel daca nu ai curaj sa ii spui in fata, si lasa-i-l in banca), daca esti mai curajos spune-i-o direct si la obiect.MULTA BAFTA!