| Sabyynna a întrebat:

Anul trecut am fost cu un baiat(coleg de clasa) si acum suntem prieteni foarte buni, iar la inceputul anului i-am zis ca nuci nu vreau sa fim mai mult, dar in seara aia(eu merg cu el acasa cu autobuzul) m-a luat de mana si a incercat sa ma sarute. Eu l-am respins si s-a uitat la mine putin dezamagit. In weekendul ala el a cunoscut o fata si s-a indragostit de ea, vorbeste doar despre ea mereu. Cand am mers la scoala a mai mers cu noi un baiat, care dupa putin timp m-a intrebat pe mess daca vreau sa fiu cu el si eu i-am zis ca da. Cand a aflat colegul meu mi-a zis sa ma despart de el si alte astfel de lucruri.
Intrebarea mea este: De ce credeti ca a reactionat asa la vestea ca sunt cu altcineva, care este chiar si un prieten de al sau?

3 răspunsuri:
| ASIGURATORUL a răspuns:

Sunt baieti care fac o adevarata pasiune pentru o fata.La refuzul tau pentru a fi si iubiti, e normal ca nu i-a picat bine ca te-a vazut cu altul, dar tu nu ai nicio vina ca nu simti mai mult pentru el. Poate nici el nu a facut alegerea tocmai buna cu fata despre care vb mereu, s-ar puteat sa o fi facut numai asa sa iti vada tie reactiile, sa te faca geloasa. Oricum, incearca sa iti consolidezi actuala relatie pe care o ai. Succes!

| Andreutzaaandreea a răspuns:

Pentu ca e gelos. daca nu i-ar fi pasat de tine crezi ca mai reactiona asa? iti spun eu ca nu te place si de aceea a reactionat asa, cu toate ca e cu alta fata sa gandescte la tine

| Beautifuldreams a răspuns:

Eu cred ca el a reactionat asa, deoarece el te place. Cand a vazut ca l'ai respins, fiind baiat nu a putut suporta ideea ca nu ai vrut sa il saruti.Si ca sa te faca sa crezi ca lui nu ii pasa, a incercat sa te faca geloasa cu acea fata. Iar el vazand ca esti cu baiatul ala, ti'a cerut sa te desparti de el deoarece el te place, si nu suporta ideea sa te vada cu alt baiat. Nu suport acest lucru de la baietistraight face.