| StaceyG a întrebat:

Am si eu o problema, va rog ajutati-ma!

Imi place foarte mult de un baiat de la scoala mea! Ei bine noi doi nu ne cunoastem! Fetele de la mine in clasa au incercat sa vorbeasca cu el! Ele au vrut sa imi faca cunostinta cu el dar el le-a zis "poate altadata", El stia foarte bine despre cine vorbesc fetele de la mine din clasa, pentru ca ma mai vazut pe la scoala si chiar el le-a zis fetelor"este o fata un pic mai inalta si cu parul asa mai spre blond"...Sincer nu stiu ce sa mai cred in fiecare zis ma priveste, imi face cu ochiul si din astea.Eu sunt foare timida si nu ii pot zice ce simt pentru el.

Va rog spuneti-mi ce sa mai fac cu pot sa il fac sa ma placa si el macar putin?
ar trebui sanui mai dau atenti?
VA ROG ajutati-ma

Răspuns Câştigător
| sofia_8041 a răspuns:

Poate ar trebui sa flirtezi si tu cu el, sa ii zambesti, sa incerci sa fi mereu in centrul atentiei, sa razi zgomotos cand trece pe langa tine ca sa-i atragi atentia...incerca sa fi sexy sa te imbraci frumos.Ia-ti o fustita mai scurta ( daca esti inalta cred ca ai si picioare frumoase deci punele in valoare sau daca ai sani frumosi poarta decolteu etc) si o niste tocuri si incearca sa mergi lasciv, provocator miscand din solduri. Unoeri cand treci pe langa el ai putea sa-l ignori, sa nu-l bagi in seama asa ca sa-l ti putin pe jar.
Daca te place cat de cat intr-un final va veni el la tine sa faceti cunostiinta sau sa-ti spuna ceva.Parerea mea ii ca nu ar trebui sa-ti implici colegele de clasa in toata povestea asta...asta deja e treaba de copii mai mici si el cu siguranta vrea o fata sigura pe ea care stie ce vrea si care e instare sa-si rezolve singura problemele.Nici nu ii de mirare ca a zis ca poate mai incolo sa faceti cunostinta.Si eu daca as fi fost in locul lui as fi spsus probabil ceva in genu sa vina la mine sa facem cunosctiinta daca vrea sa ma cunoasca nu sa trimita pe altii ca sa-i rezolve probelemele.
Incearca sa fi tu insuti sa dai dovada de maturitate si sa fi putin provocatoare si sexy si sa ai o atitudine de diva fara sa pari fitoasa.
Mult succes!

3 răspunsuri:
| Jony123 a răspuns:

Pai pune prietenele tale sa vb cu el si sa ii zica ca tu esti timida si nu poti vb cu el si sa fetele sa ii zica ca tu il placi mult si sa il intrebe daca si el te place, daca nu vb tu direct, trebuie sa iti infragi teama asta, daca asa o sa faci tu toata viata unde vei ajunge, vei pierde mereu! Daca nu accionezi repede o sa iti fure baiatul alta fata, si vei regreta dupa. Asa ca ori cu fetele ori tu, sau macar pune fetele sa ii ceara id de mess sau telefon, vb ori pe mess ori la tel daca poti, si ii zici baiatului ca esti timida si ca il placi mult si tot ce vrei e sa fi cu el... Se rezolva, cred ca ai cel mult 13 ani si la voie nu e asa o problema cu aceasta dragoste inexistenta, ceea ce simtiti voi e doar atractie fizica si e mai usor de vb asa...
Sper ca te-am ajutat! Funda? PLzz

| MMihai a răspuns:

Dacă voi doi vă știați de ce colegele tale au vrut sa îți facă cunostinta cu el, poate nu a înțeles ce gagică urma să îi fie prezentată iar atunci "poate alta data", a fost un răspuns corect, că nu știa despre care fată este vorba.

| StaceyG explică:

De fapt BGD am 15 anibig grin