| Savemeplease a întrebat:

Hey! Am o colega in clasa la mine care e preferata profesorilor, ea are parul blond si aproape toti profesorii o mangaie pe cap, ii spune ca ce par frumos are etc. Eu am parul brunet si nu stiu ce vad profesorii aia atat de interesant la parul ei, mie sincer mi se pare spalacit. Am inceput sa urasc blondele din cauza ei, mereu dupa scoala imi bat joc de parul ei, o trag de par, spun ca e proasta ca e blonda si pleaca acasa plangand totusi nu regret nimic. Diriginta ma ia la intrebari si a spus ca o sa vina parintii fetei la scoala sa vorbeasca cu mine doara ca eu tot nu o sa incetez. De ce parul blond e mai preferat fata de celelalte culori de par? Crede-ti ca merita fata aceea ce ii fac eu? Eu sincer cred ca da, voi?

6 răspunsuri:
| grab a răspuns:

Vezi ca te demasca ceva probleme mintale din felul cum povestesti.
calmeaza-te cu atitudinea asta.
parul blond e intr-adevar mai angelic si mai rar intalnit in stare naturala si bine ca aspect.
si parul tau va fi apreciat, lasa-l sa creasca si nu refuza sexul in pozitia capra niciodata!

| Savemeplease explică (pentru grab):

Ce crezi ca fac toata ziua? Numai in pozitia caprei stau si tot nu cresteee crying crying

| 116111 TelefonulCopilului a răspuns:

Buna,

Hai sa stam de vorba. Vrem sa te ajutam sa-ti fie mai bine.
Poti primi ajutor specializat in mod gratuit.
Asociatia Telefonul Copilului poate fi partenerul tau de discutii sau poate fi prietenul tau atunci cand te confrunti cu o problema. Confidentialitatea este cuvantul cheie in relatia ta cu serviciul Telefonul Copilului, oferit de organizatia noastra.
Apelul catre 116 111 este gratuit din retelele Telekom, de luni pana duminica, in intervalul orar 08.00 – 00.00. Mai multe poti afla si la: http://www.telefonulcopilului.ro/intrebari-frecvente
Pentru ca problemele cu care te confrunti reprezinta subiecte delicate si te-ai putea simti in largul tau mai degraba in mediul online, te indrumam sa ne transmiti mesajul tau la telefonulcopilului@telefonulcopilului.ro

Asteptam sa te ajutam!

| DirviziuQ a răspuns:

Nu vreau sa fiu rea dar, doar oamenii care se simt complexati se leaga de altii si se considera pe ei insasi cei mai destepti, frumosi etc. Pe langa asta doar fiindca o lauda cu parul nu inseamna ca o si 'favorizeaza' si daca ai fi macar putin desteapta ti-ai da seama de asta si in loc sa o chinui degeaba te-ai concentra sa faci ceva pozitiv, care sa te ridice. Eu am in clasa elevi favorizati cu adevarat, dar pentru asta nu le fac nimic rau, tu te plangi de ea si o torturezi fara sa te gandesti cum ar fi daca ai fi in locul ei. Te miri de ce o admira profesorii, dar, dupa cum au zis si utilizatorii dinaintea mea, se vede ce caracter ai si de ce nu te place lumea. Banuiesc ca daca te-ar placea. nu te-a interesa de un amanund atat de minor. Pacat de saraca fata, dar ai grija, roata se intoarce mai devreme sau mai tarziu, in vreun fel sau altul. Mai bine termina pana nu vei ajunge tu rau.

| HailSithis a răspuns:

Nu, esti ori geloasa, ori tiganca, eu sunt blond, dar sa stii ca imi plac brunetele.
Adica WTF suntem toti oameni poate le place de fata. Nu mai te lua de ea.

| assasins a răspuns:

La ce caracter ai... vrei sa te place cei din jur? Se vede ce fel de persoana esti! Nu conteaza ce culoare are parul. Din ce zici tu imi dau seama ca esti URATA si PROASTA!