| FataOarecare a întrebat:

Am si eu o problemuta. diferenta de varsta dintre mine si iubitul meu e cam mare, 11 ani. Cel mai rau e ca eu am 14...chestia e ca suntem impreuna de mai mult de un an, insa, nimeni nu stie despre relatia noastra. Cand vor afla parintii mei nu vor fi de acord. Tin la el, insa aseara i-am spus ca vreau sa terminam relatia, ca sa nu regretam mai tarziu, sa nu mi se reproseze mie ca m-a asteptat atatia ani, si eu l-am lasat, am mai avut o tentativa de acest fel, insa, baiatul chiar ma iubeste. Acum ma implora sa ii mai dau o sansa, dar eu nu prea mai vreau, pentru ca asa a fost si pana acum, de fiecare data ne-am impacat ca mi-a fost "mila" de el. Chiar ma iubeste. Toata ziua m-a cautat. Insa, nu stiu daca vreau sa mai incerc. Mi-e teama de ce se va intampla mai tarziu, cand vor afla parintii. Imi spune mereu ca pentru el nu conteaza anii, si ca ma va astepta.Imi spune ca are planuri cu mine, e foarte atent cu mine, imi vorbeste frumos, niciodata nu m-a suparat foarte tare. Insa, eu am alte prioritati, nu sa ma imarit la 18 ani, nu, in niciun caz. am de gand sa imi termin o facultate, sa imi fac o cariera, si dupa familia. Dar cu toate astea, nu stiu daca parintii ma vor lasa sa am o relatie cu el. M-a rugat sa ma intalnesc cu el saptamana viitoare. Nu stiu ce sa mai fac. Tin la el, dar nu pot zice ca il iubesc prea tare. Va rog, un sfat!

Răspuns Câştigător
| aryana1991 a răspuns:

Ai trebui sa ii spui si lui ce parere ai tu si ce planuri de viitor fara sa ii ranesti sentimentele. spune-i ca nu te vezi la 20 maritata si cu doi copii si ca vrei sa poti copilarii si tu ca alte fete.ii spui k te deranjaza felul lui de a privi lucrurile dar daca te iubeste ar trebui sa ii pese si de ce iti doresti tu.bafta

5 răspunsuri:
| Tania a răspuns:

In primul rand,candeste-te la tine.
Nu are rost sa stai cu cineva pentru ca iti este mila de el.
Iti spun asta din propria mea experienta:baiatul respectiv,era cuminte,intelegator,un tip cu un suflet bun,dar ne-am desparit,am suferit putin,pentru ca ma obisnuisem cu el, dar eu nu am vrut sa ma obisnuiesc cu cineva si sa si iubesc.
Baieti, dupa cum sti mai sunt atatia! Ai doar 14 ani,poate o sa mai intalnesti multi de care sa-ti fie mila si sa -ti para rau ca ii ranesti sentimentele,dar gandeste-te altcuiva iar fi mila de tine sa nu te raneasca? Poate ca nu.
Cat despre parinti,prea putin probabil sa fie de acord,te-ai certa poate mult si bine cu ei.S-ar supara si cred ca si-ar pierde increderea in tine,iar apoi cand o sa gasesti pe cineva apropiat varstei tale si chiar vei iubi persoana respectiva va fi greu sa-i convingi sa te lase sa te intalnesti cu el.
Da,bun,el are planuri cu tine,dar cu planurile tale pentru tine cum ramane?
El are o varsta deja la varsta lui cauta sa se insoare,tu dupa ce termini scoala... vorba ta sa-ti faci o cariera sa fi independenta.
Gandeste-te ca tu alegi, este doar alegerea ta si nimic nu te poate opri sa alegi ce crezi tu ca este mai bine pentru tine in primul rand nu pentru el.
Oricum chiar daca vei ramane cu el, cel mai probabil relatia nu va fi acceptata de parinti.

| Goguletzu a răspuns:

Nu stiu ce sa ziccrying

| ionutmystic a răspuns:

Pedofilul dracu', la 25 de ani sa spui ca iubesti o pustoaica careia d-abia i-a crescut par pubian trebuie sa fie nebun.
Sau doar te prosteste pe tine cu "iubirea" ca sa iti intre intre 1 si 2 (ma refer la picioare).
Poti sa ma injuri, nici nu am citit tot postul, mi-a fost de ajuns sa aflu diferenta de varsta dintre voi si varsta ta ca sa imi dau seama despre ce e vorba. Mi-e mila de parintii care te-au crescut cu greu ca tu sa ajungi la 14 ani sa umblii cu un golan in varsta de 25 de ani. Doar imagineaza-ti ca el in 5 ani o sa aiba 30 de ani si tu 19, o sa vrea sa isi intemeieze o familie, sa aiba copii, daca vrei ca inainte de a implini 20 de ani sa devii casnica esti invitata mea.

PS: nu am nimic impotriva diferentelor de varsta decat daca e vorba despre minori tongue

| Br4K3r a răspuns:

Eu iti zic asa : daca stai cu el pentru tine va fi ca un fel de povara daca te desparti de el ar fi pentru el greu sa treaca de asta daca chiar te iubeste dar in timp o sa isi dea seama ca a gresit si mai bine te desparti de el si ii spui ca iti pare rau dar e mai bine si pentru tine dar si pentru el si sa isi dea seama ca el e mai mic cu 3 ani de cat tine si daca a avut noroc cu tine o sa aiba noroc si mai mult cu fete mai mici ca el ( asa cred eu deci nu te supara daca tu nu crezi asa, eu asa as face ca doar daca de exemplu ai avea tu 19 ani el ar avea 16 si daca te-ar vedea politia si v-ar cere buletinu sa stii ca tiar da amenda mare si in cel mai rau caz chiar in puscarie pentru 1 an deci mai bine fa cum vrei ) sper ca am fost de folos daca te-am ajutat te rog da-mi si mie o fundita happy

| Miha99 a răspuns:

Pai eu zic ca ar trebui sa il lasi in pake.cu asta vreau sa zic adica sa nu te intalnesti cu el.Pt tine este important acum scoala si dupa restul.Asa ca sfatul meu este sa iti vezi de viata ta si daca iti v-a iesi in drum un baiat de varsta ta sau.mai mare PUTIN si te indragostesti.atunci nu rata sansa mult succes! FUNDA daca ti-am fost de ajutorbig grin