| dincolodevise a întrebat:

Buna TPU.am si o mica neintelegere.Sunt cu prietenul meu de o luna si ceva, chiar daca ne-am mai certat -ne-am impacat si totul a fost frumos.problema este fosta lui prietena.Cand vorbesc cu ea pe mess imi spune mereu ca prietenul meu ii zice sa se impace cu el si ca mai sta cu o fata. ce sa cred? ne-am certat de mai multe ori din cauza acestei fete...este geloasa? a fost prietena lui si cred ca inca il mai iubeste din cate imi zice mie...sau este adevarat ce zice ea? ce sa cred? dau fundita.mersi.

Răspuns Câştigător
| Needle a răspuns:

Nu asculta ce zice ea, cel mai bine ar fi sa vezi cu ochii tai sau sa intrebi un/o prieten/a comun/a sau pe cineva care il cunoaste mai bine si vezi daca este adevarat. Nu merita sa te desparti de el pana nu esti sigura ca te insala, poate fi doar geloasa. succes :*

13 răspunsuri:
| lyrics a răspuns:

Cel mai bine e sa va intalniti toti 3. E cea mai buna solutie. Elimini si indoielile si certurile si probabil alte incercari de-ale fostei

| MititiCa a răspuns:

Daca spui ca este fosta lui, si inca crezi ca il mai iubeste, nu vad de ce ai crede`o. mai cereceteaza si u. intreaba pe altcineva sa vezi ce zice. sau studiaza comportamentul prietenului tau.happy.
daca fata aia e geloasa, poate iti spune asta doar ca sa se impace cu eltongue.
gandeste`te binehappy
bafta:*:*

Răspuns utilizator avertizat
| vεηiη a răspuns:

Arde-o!
De ce nu o iei de par sa se calmeze? laughing

| Roxyuy a răspuns:

Daca el vrea sa fie cu tine si v-ati impacat, inseamna ca are ceva sentimente pentru tine. eu zic ca e geloasa si spune orice ca sa te desparti d el...Nu te uita dupa altii, ai incredere in el.

| bella_5744 a răspuns:

Eu cred ca daca ea insista cu acest subiect, ca el inca o cauta si ca are pe alta etc, nu vrea decat sa va desparta si probabil sa ramana ea cu el.Nu stiu daca el inca o cauta.incearca si tu sa afli si de la altcineva sau incearca sa ii pui pe am2 de fata sa vezi cine minte pentru ca probabil daca ea minte nu va avea curajul sa spuna in fata lui aceleasi minciuni iar daca este adevarat isi va sustine ideea iar el va fi nevoit sa recunoasca...eu cred ca este ea geloasa, dar nu se stie incearca-l si pe el nu merita sa risti sa stai langa cineva care te minte.succes

| sweet_1875 a răspuns:

Stii ea il mai iubeste nu va mai certatzi pentru ea Ei poti sa ii zici asa "Cu tine o zii cu mine o viata Eu ii sunt iubita iar tu ramai o zdreanta" si zii daca tot zice ea ca vrea el sa se impece cu ea doar pentru o zi sa o f*** si el odata

| cristinuta01 a răspuns:

Noi de unde sa stim?laughing este posibil ca sa fie geloasa dar ne intrebi pe noi ce sa crezi. asta cauta si afla

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai.nu ai ce vorbi cu fosta lui prietena despre relatia voastra. daca tu ai incredere in el,nu crede ce iti spune fosta lui,si daca nu ai incredere in el, incearca sa afli singura adevarul :p daca nu esti sigura ca el iti este fidel, nu are rost sa stai cu el...baieti mai sunt, si gandeste`te ca tu meriti ceva mai bun love struckwinking Bafta :*

| unleusitreibani a răspuns:

In primul rand inceteaza a mai vorbi cu fostele prietenului tau. Toate o sa-ti spuna orisice numai ca relatia ta cu el sa nu mearga. In al doi-lea rand ai rabdare, nu te "oferii" cu totul prietenului, studiaza-l, vezi ce are in cap, ce gandeste, o luna e prea putin pentru a cunoaste pe cineva.
Daca prietenul te inseala mai devreme sau mai tarziu vei afla dar nu te lua dupa ce spun "fostele".

| madamadalinussa a răspuns:

Sincer nu stiu ce raspuns sa iti dau.si eu sunt geloasa. stiu cum e sa iti zica cineva asa ceva dar un lucru vreau sa iti spun barbatii mint! poti sa ai tu incredere in el cat vrei.dar oricum cu cate va vraji nu fi suparata ca tot la dragostea lui se intoarce! :*:*:*

| eumah a răspuns:

Nu te lasa fraierita de cei din jur. pentru ca lumea e rea si spune multe. ar trebui sa vbesthi cu prietenul tau. chiar daca va certati nu inseamna ca trebuie sa ii crezi pe cei din jur, mai ales pe exa lui. pote ca ea chiar inca mai simte ceva pentru el si ar fke orice sa va vada despartiti ca sa aiba ea sanse. pana nu iti da el semne ca te-ar insela nu te desp de el. o sa vezi ca orice ar fi mai devreme sau mai tarziu o sa afli adevarul. asa ca nu actiona impulsiv ca nu sa ajungi sa iti para rau.

| BlackBoy a răspuns:

Cred ca inca mai este cu ea pe ascunsul tau.Ar fi bine sa'l urmaresti candva si te-ai convinge definitiv.