| anonim_4396 a întrebat:

Deci cum tocmai am zis in intrebarea trecuta m-am certat cu prietenul meu (povestea este in intrebarea trecuta daca vrei o cititi daca nu nu ). Asa m-am certat cu el din cauza ca cica m-am sarutat cu un alt baiat ( nu comentati la asta daca nu ati citit ).
Am vorbit pe mess azi de dimineata si ne-am impacat. Adica i-am mai explicat odata tra la la si m-a iertat l-am iertat am uitat totul cica. Apoi intru peste 5 minute si face " auzi numai putem sa fim impreuna ca eu o iubesc pe ( fosta lui prietena ) " normal cand am auzit am inceput sa rad. Deci wow. El ma insala cu ea se aude vorbe ca e cu ea si cand se aude si de mine k m-am sarutat cu un baiat dupa 2 zile foarte lungi imi spune sa ne impacam si sa uitam totul. Ok uit totul deoarece am gresit aman2.
Si apoi i-am zis : " omule esti constient de ceea ce faci? iti distrugi singur ultima sansa? " si a zis ca da ca nu il intereseaza de mine.
Bai dar chestia culmea se facea k ma baga fosta prietena in seama ca daca il mai iubesc pe ala si nu stiu ce. I-am zis sa ma lase frate in pace k din momentu de fata tot ce simt pentru el e amuzament si asta e.
Si totul se rezuma k ea intrase pe id lui si vorbise cu mine de la partea cu " eu o iubesc pe. ". Ma ea mai mi-a facut odata asa. Dar in fine sa zicem ca asa este.

Deci gata cel putin m-am saturat mi sa umplut pahar in fiecare luna ne certam pe tema asta el zice ca s-a desp de ea si ca sa ne impacam l-am iertat deja de prea multe ori. El zice ca numai e cu ea. ea zice ca e cu el. Eu zic sa ii las in papucii mei pe amandoi sa faca ce o vrea si indiferent de tin la baiatu ala sa ramana cu ea. Eu asa cred ca il iubeste mai mult decat il iubesc eu.

Ma eu vreau sa fiu cum am fost candva asta e intrebarea mea :
Cum sa fac sa fiu cum am fost candva?
Adica eu aveam niste reguli, principiile mele ideile mele tot ce faceam ma facea speciala.
Eu nu ma uitam la un baiat daca avea prietena ( si nici nu il puneam sa se desparta de ea ca sa fie cu mine ) pur si simplu cum sa zice imi puneam pofta in cui. De ce? Pentru ca asta eram eu o fata mandra de mine care stie sa vorbeasca cu ea si sa isi zica nu e bine.
Eu nu faceam porcaria asta. Am zis odata ca nu ma impac cu tine du-te frate si plimbate si la gara cu tine ca orice a-i face nu ramane.
Cand gresam eu ziceam " da frate am gresit n-o mai fac imi cer scuze " si n-o mai faceam.

De la o vreme nu mai sunt asa. M-am impacat cu baiatu asta cu toate ca se aude ca avea prietena m-am certat cu el plus de asta m-am mai sarutat si cu un baiat care nu am nici o treaba cu el. Nu stiu oh go on dar e aiurea ce se intampla cu mine.

VREAU SA FIU CUM AM FOST. Ce fac cum fac sa ii zic baiatului asta toata faza?
Ii zic ca a intrat fosta pr pe id lui si ca mi-a zis o gramada chestii si ii spun clar ca vreau sa terminam aici. ( acum imi e sa nu zica > " Frate eu cred ca ar fi mai bine sa creada ce o vrea si sa redevin ceea ce am fost. O persoana speciala si mandra de mine. Voi ce sfaturi mi-ati da?

Sa lupt pentru baiatu asta cu fosta lui prietena? Sa redevin cum am fost sa uit de acest tip ca nu e de mine si ca are lumea lui? Sau sa ma mai impac odata cu el? ( ceea ce nu as mai face-o ).

E CIUDAT ce se intampla cu noi dar m-am saturat de aceeasi poveste

14 răspunsuri:
| superdorex a răspuns:

Lunga povestea dar interesanta! Eu iti zic sa tragi linie, pui punct si de la capat cu litere marilaughing incepi Gata de azi sunt EU cea care era de dinainte de a cunoaste acest baiat! Si felul tau de a fi de va ajuta pntru ca vad ca esti speciala si plina de umor! Asa ca,, Toate panzele sus"! si drept inainte viata e frumoasa si merita traita la intreaga ei capacitate nu? Eu iti tin pumnii si iti zic multa bafta!

| Viviluka a răspuns (pentru superdorex):

Mersii.da asa este!

| superdorex a răspuns (pentru Viviluka):

thumbs up Bafta si ai grija de tine!

| kaylla a răspuns:

Draga mea, targul de femei si de barbati e deschis non-stop! Chiar e ultimul barbat din lume?! Tu chiar nu mai ai deloc demnitate fata de tine si nu te mai respecti?! Ia-ti inima in dinti, da-i papucii fara nicio explicatie si traieste-ti viata dupa regulile care le aveai! Nu trebuie sa te lasi calcata in picioare si nici sa-ti pierzi principiile pentru un tip care nu te merita! Nu trebuie sa fii foarte orgolioasa intotdeauna dar uneori e necesar sa mai ai si orgoliu! Mult succes!

| Viviluka a răspuns (pentru kaylla):

Da asa e. Nu normal ca nu s-a terminat sunt tipii care mor dupa mine ( acum sincer fara sa ma laud ). Papucii? Eu cred ca e putin spus. Nici macar prietena nu vreau sa mai fiu cu acest tip. Dar acum intrebare pentru toti : diseara cand intra pe mess ce ii zic? k el nu cred ca stie ca a intrat fosta pe id lui. sau stie.

| kaylla a răspuns (pentru Viviluka):

S-ar putea, spre surprinderea ta ca el sa stie de faptul ca a intrat fosta lui prietena pe mess-ul lui si el chiar sa fi fost de fata! Ii zici foarte frumos ca ai stat si te-ai gandit mai bine si ca nu mai ai niciun motiv sa fiti impreuna! Ce a fost s-a terminat si nu are rost sa continuati o relatie fara viitor! Nu cred ca e necesar sa-i zici de fosta ce a facut dar daca totusi vrei sa-i faci reprosuri... e alegerea ta! Mult succes!

| FlorinBv_7630 a răspuns:

Salut, sincer daca tot va certati inseamna ca ceva nu e in ordine in relatia voastra.Cred ca ti-ar fi mai bine singura fara drama asta care se intampla in acest moment in viata ta. Baieti sunt peste tot si poate acel baiat care o sa iti ia respiratia te asteapta si tu esti ocupata cu drama asta.Eu unu cred ca nu se merita doar daca ti-i la baiatul asta foarte mult atunci lupta pentru el. Bafta happy

| Viviluka a răspuns (pentru FlorinBv_7630):

Asa este normal ca nu e ceva in ordine.El vrea sa fie si cu mine si cu aia.Io m-am saturat m-ai bine stau naibii singura ca ma calca pe nervii pustiu asta.Si mare frumusete nu e pe el. Tin la el normal ca tin il iubesc dar asta e nu se poate nu se poate. Ma obisnuiesc cu ideea ca in peisaj e si fosta lui prietena. Eu zic mai bine ii pasez ei totul oh go on oricum tot la mine se intoarce

| FlorinBv_7630 a răspuns (pentru Viviluka):

Imi place cum gandesti winking

| Sweete a răspuns:

Trebuie sa faci ce iti spune inima pentru ca numai tu stii ce simti in aceste momente daca tu crezi ca trebuie sa va impacati, impacativa dar daca nu, mai bine il uiti un sfat pe care mi-l spun si mie ASCULTA-TI INIMA CAND E VORBA DE DRAGOSTE sper ca te-am ajutat cumva

| Viviluka a răspuns (pentru Sweete):

Sa imi ascult inima? De ce? Mereu am facut-o si nu am realizat multe in viata cine a scos expresia asta cu ascultatul inimii nu a pus in toate cazurile. Nu am chef sa ma bat cu una pentru el si nu am chef sa fac in momentul de fata ceva pentru el. AM OBOSITTT

| Sweete a răspuns (pentru Viviluka):

Atunci varianta pe care trebuie sa o alegi este sa uiti de el

| punk26 a răspuns:

Poate ca el te face asa... smug Si da...eu m-as despartii de el. big grin Si nu pentru ca nu vreau sa ma lupt pentru ceea ce iubesc cu alta fata ci pentru ca e prea stresant.winking

| Viviluka a răspuns (pentru punk26):

Asa e chiar am obosit sa fac chestia asta o fac cam de vara trecuta si am obosit vreau sa ma recreez sa fiu libera sa fac ce vreau fara sa ma traga el la raspundere.