| andreeasweetlove a întrebat:

Sa incepem:
Acum un an de zile un baiat mi-a zis ca ma place si la o saptamana m-a intrebat daca vreau sa fiu cu el si l-am refuzat.
In vacanta de vara s-a mutat o fata la noi in sat care urma sa ne fie colega, eu eram unpic geloasa pe acea fata dar nu am cunoscut-o decat in prima zi de scoala.Chestia e ca deveniseram cele mai bune prietene si baiatul respectiv era mort dupa ea. La inceput am incercat sa-i adut sa fie impreuna pana cand mi-am dat seama ca nu aveau nici o seansa si mie incepusa sa-mi placa mult de el. Cu timpul m-am certat cu acea fata [cu care stateam si in baca] si ea s-a mutat fix cu el crezand ca ma face geloasa. Eu i-am facut cinste unui alt coleg sa se puna el cu baiatul "meu" in banca sa o dea pe ea laoparte ca muream efectiv de gelozie. Dupa cateva zile i-am spus baiatului ce am facut si s-a suparat atat de tare -e mine incat nu a vrut sa mai auda de mine. Intre timp ne-am impacat, am stat si amandoi in baca, lui nu prea ii mai place de acea fata... Si alartaieri l-am pus pe un prieten bun al meu si foarte bun al lui sa il intrebe daca ii mai place de mine si i-a zis ca nu prea. Dar noi ne uitam mereu unul la altul, ii place sa imi ia penarul sau ceva si sa il alerg... Si eu inca il plac mult
Ce sa cred, mai am vreo sansa cu el?

13 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Cred ca da, a zis ca nu te prea place, poate a zis asa ca, sa nu recunoasca ca e tocmai invers, vezi tu pe parcurs ce va fi

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Dar groaznic scrii ce naiba.

| Azµre a răspuns:

Vorbește cu el direct și vezi ce iese nu o mai lua pe ocolite ori îți place ori nu!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai, stai calma ca mai ai sanse cu el. Explica-i doar motivul pentru care ai facut ce ai facut, ca erai geloasa. Spune-i adevarul, zi-i ce simti.
Altceva nu-mi mai vine-n minte big grin Stai calma, ca rezolvi tu tot.

Răspuns utilizator avertizat
| MrAnderson a răspuns:

Pai...daca l-ai refuzat, de unde gelozia?
E mai rau ca in telenovele.
Baiatul tau e cam confuz, si tu esti de vina. Pai ori il refuzi categoric, ori esti geloasa pe d-ra respectiva si il vrei pe el?
Pana nu te hotarasti tu ce vrei de la viata, nici el n-o sa stie cum sa reactioneze.

| Schatzyyyyy a răspuns:

Poate inca te place, dar nu vrea sa recunoasca, odata ce face gesturile astea, cu penarul! Vorbeste cu el si vezi ceea ce vrea!:* Poate mai ai o sansa la el

Răspuns utilizator avertizat
| OodanteoO a răspuns:

Buna,e cam incalcita povestea se uita la tine si tot nu prea te place.Hmmm... cred ca stiu.Cateodata baietii le plac sa isi ascunda emotiile cu anumite lucruri care te enerveaza si cand a fost faza aia cu prietenului logic ca stia ca l-ai pus tu! Nu suntem tonti, a vrut sa stie care e reactia ta! Cam asa facem noi happytonguebig grin
Sper ca te-am ajutat

| andreeamkz a răspuns:

Pai i-ai si tu penarul si lucruri personale si incearca sa te "joci" un pic cu el.Incearca sa vorbesti cu el cel mai bine ar fi fata in fata si afla cat mai multe despre el jucati-va acest joc cu intrebari adica spune-i sa iti puna orice intrebare de orice tip si apoi pune-i si tu si daca o sa o ti tot asa o sa deveniti cei mai buni prieteni si plus ca ai un avantaj ca stai cu el in banca.Mie imi merge asa :*. Bafta! :X