| Andreea19901 a întrebat:

Am un prieten de 8 luni, el are 23 de ani iar eu 20, cu el mi-am inceput viata sexuala, intre noi exista de la un timp incoace multe neintelegeri, certuri si am inceput sa fac cu el sex mai rar..problema e ca atunci cand o fac cu el, imi cere anumite pozitii pe care eu nu le vreau si nu poate intelege cand il refuz si tot insista. vreau sa zic ca nici nu ma simt prea bine cand o fac cu el (cum zic altele ca sunt in "al 9-lea cer" cand fac dragoste sau sex) eu nu prea simt placere cand o fac cu el si chiar ma simt cu mult mai bine cand ma masturbez decat cand o fac cu el. Ce credeti? Ar trebui sa-mi fac alt prieten sau nu ne potrivim de apar toate astea? Va rog frumos sa ma ajutati cu niste sfaturi pentru k nu stiu ce sa mai fac. sad

Răspuns Câştigător
| anonima1995 a răspuns:

Din moment ce nu sunteti compatibili in pat, asta e o cauza a neintelegerilor voastre. Daca iti cere pozitii pe care le refuzi si totusi insista, inseamna ca nu ia in seama dorintele tale si nu le respecta. Mai bine iti cauti pe altcineva.

3 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Esti fata "mare", ai 20 de ani si nu ai inteles ca relatia e gata de mult? Nu mai exista nici un motiv pentru a continua.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nici nu trebuie sa faci ce iti cere el daca nu te simti bine evident. cel mai probabil nu v-a potriviti si nu este foarte atent cu tine mai bine gaseste-ti alt iubit care sa te inteleaga.

| BeYourSelf7 a răspuns:

Nu ar trebui sa te desparti de el pentru asta. Daca il iubesti e tot ce conteaza happy