| adina_6125 a întrebat:

Buna TPU:*am vorbit aseara cu baiatul din ultima mea intrebare si i-am spus ca il plac mult si l-am intrebat daca vrea sa stea cu mine si a spus ca imi zice peste 40 de minute(nu intelegeam de ce dar am acceptat). pana la urma a lungito pana o trecut mai mult de o ora si mi-a spus ca de 20 de minute are prietena si ca sa nu ma supar pe el.am fost foarte derutata de ce ma re fuzat si a spus ca vrea cel putin deocamdata sa fim doar prieteni dar nu am inteles de ce daca spunea cu cate ore in urma ca ma simpatizeaza.am incercat sa imi stapansec lacrimile dar nu am reusitcrying. mi-a spus ca exista si alti baieti si eu i-am zis ca nu ma intereseaza de alti, ca eu cu el vreau sa fiu. aveam la status ca sunt suparata si mi-a spus ca nu suporta gandul ca sunt suparata din cauza lui si i-am zis ca nare de ce sa se gandeasca la mine ca doar nu ii pasa.si i-am spus sa fie fericit ca doar are prietena si nare motiv sa se gandeasca la mine. dupa aceea nu a mai zis nimic si nici eu.nici nu vreau sa dau ochi cu el luni la scoala. sunt foarte suparat si nu stiu ce sa fac. vreau foarte mult sa fiu cu el. ce credeti? ce ar trebui sa fac ca sa ii demonstrez ca merit sa imi dea o sansa? ce sa ii spun? FUNDAhappy

6 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu inteleg de ce treceti voi in absurd. Baiatul ti-a spus ca nu vrea sa fiti un cuplu, nu ca nu-i pasa de tine. Tu ai demonstrat ac nu-ti pasa de el, incercand prin orice metoda sa-l faci sa sufere, sa se simta vinovat: lacrimi, status, mutre si fite. Daca tineai cu adevarat la el, l-ai lasa sa fie fericit, fericirea lui ar conta mai mult decat ambitia ta sa fiti un cuplu.
Eu cred ca nu meriti o sansa, fiindca il vrei numai in mod egoist, iti pasa mai mult de orgoliul tau decat de fericirea lui. Ai avut sansa sa-i demonstrezi ca iti pasa de el, cand ti-a propus sa fiti amici si sa te bucuri pentru fericirea lui.

| AndaWest a răspuns:

Nu pot sa cred ce vad, doamne dar voi snteti chiar culmea, daca nu aveti ce vreti dati din picior si plangetistraight faceda-i pace saracului baiat

| vOdK a răspuns:

Deci daca ii ziceai sa stea cu tine cu 21 de minute inainte poate erai tu cu el acum... tia luat-o inainte d asta urasc cel imi mult lucrurile astea...

| Doar1îngeR a răspuns:

Ignora-l total, tine capul sus, zambeste si ai rabdare! In rest nu trebuie sa faci nimic altceva.Va veni el la tine.happy

| karina_5950 a răspuns:

Brigaela a punctat foarte bine.

| pipa11 a răspuns:

Ahh... Saracutza de tine. Urasc cand baieti fac asa...

Si mie mi s-a intamplat si a doua zi in care l-am vazut m-am prefacut ca nu suspin dupa el, ca nu am nevoie de el, si sa fiu mai buna decat fata cu care era.

Sper sa te ajute.

p. s. Va dura cel putin 2 saptamani. Da sigur vei reusi. BAFTA!big grin