| elenuzza a întrebat:

Am 13 ani si un bun prieten al meu tot atat. Ne intelegeam foarte bine pana cand mia spus ca îi place de mine si ca ar vrea sa fiu prietena lui. Eu amspus ca putem incerca dar dupa ce am fost oficial impreuna nu ne mai prea intelegeam si deodata nu am mai vorbit. Acum tot ce vreau este doar sa imi recuperez prietenul.
CE AR TREBUI SA FAC?

Răspuns Câştigător
| pietrean a răspuns:

Sa comunicati,ar fi lucrul cel mai bun,ce ar duce sa la lamurirea unor divergente.
Ce nu pot pricepe eu,cum oare, asa dintr-o data, spunand doar "da, accept sa fim oficial impreuna", se poate trece de la prietenie la o "relatie", la 13 ani.Doar faceati aceleasi lucruri,aveati aceeasi prieteni,mergeati impreuna in aceleasi locuri.Ce faceati inainte, fata de dupa "acceptare"? Cred si vreau sa cred, ca nu faceati altceva de care sa va fie rusine!
Sunt sigura, ca daca l-ai opri intr-o zi, ar accepta sa vorbiti.Sau un prieten comun, care ori sa-i explice ceea ce doresti sau sa va puna fata in fata, ca sa puteti discuta.La varsta voastra, poate orgoliile nu sunt asa de mari si daca sunteti copii inteligenti, puteti trece peste "drama" despartirii ca prieteni oficiali si sa treceti la prietenia normala.