| CroderiStavser a întrebat:

am o problema...
Acum ceva mi-am facut o prietena virtuala, si ne intelegeam foarte bine...dar de la un timp( cateva luni ) am simtit ca se plictiseste de mine, ca imi raspunde la mesaje doar ca sa nu trimit mesaj degeaba. Si i-am tot spus ca asta simt iar ea a tot negat spunand ca i pasa de mine si ca simt gresit.
Chiar daca a spus asta, eu tot nu eram convins si i-am mai repetat gen " Pana la urma te vei plictisii de mine "
Iar pana la urma chiar a facut-o spunandu-mi ca sunt prea plictisitor, ca sunt doar un trist care vrea atentie...
Si au trecut deja 3 luni de cand nu am mai vobit si ma simt tot la fel de ranit...
Nu stiu ce sa mai fac...
Presupun ca merit asta.

3 răspunsuri:
| AtateaConditii a răspuns:

Fi deschis si vorbeste orice cu ea, nu te abtine, nu te gandi ca poate te judeca ca uite asa o sa te temi sa ii zici multe si asa o sa pierzi o tema a discutiei din cauza ca ti frica ca te va critica. Daca nu te place asta e...

| YoDenii a răspuns:

Nu o mai lua personal, poate ca asa e tipologia ei. Ma cam recunosc pe mine... iti dau un exemplu. eu am perioade cand ma joc metin. laughing apoi ma las, pentru ca m-am plictisit.(si stiu bine ca ma voi reapuca ca asta e firea mea)
Cateodata stau toata ziua la seriale, uneori sunt cu youtube-ul, uneori cu facebook-ul.
Sunt fata si am o prietena care este in Italia, si vine doar vara in Romania.
Erau perioade in care vorbeam cat era ziua de lunga..Acum eu nu prea mai intru pe facebook sa vorbim.

Ma rog, nu ar trebui sa te simti vinovat pentru ca nu este vina ta, este pur si simplu firea omului.

P.S. Oare prietena mea se simte vinovata? :O

| Xander94 a răspuns:

Nu trebuie sa te simti naspa de la atat. Acum depinde si de atitudinea ta pentru ca de obicei care au depresii sau sunt tristi din n motive risca sa fie cam dati la o parte. Pt ca lumea in general are compasiune si intelegerea cand celalalt sufera si vrea sa-l faca sa se simta bine s.a.m.d insa acelea nu-s eterne si asteapta ca toata acea atentie si compasiune sa aiba un rezultat. Nu pot sa te judec pentru ca tu stii ce-ti cauzeaza acea stare de tristete acuta.