| heiii a întrebat:

am vorbit pe mess acum ceva timp cu un baiat care mi a fost cel mai bun prieten acum 3 ani. am facut cv rau. m am prefacut ca sunt altcineva si ca sunt atrasa de el.pana la urma mi s a inmuiat inima, i am spus cine sunt si unde am locuit. el a spus ca nu isi aduce aminte de mine si mi se pare imposibil.varamea care era langa mine cand am vorbit cu el spune la fel.mi a spus de asemenea ceva ce nu prea am inteles.:,,, o sa incerc sa ma intorc daca o sa imi dau seama cine esti"',

l am mintit pentru ca ne am certat ff rau ultima data cand am vorbit..si imi era teama sa nu vrea sa vorbim.eu voiam sa stiu mai multe depre el..cum este viata lui.voi ce spuneti/? de ce a reactionat asa? de ce mi a spus acel lucru? la ce se referea?

7 răspunsuri:
| SentimentalConsil a răspuns:

Heiiii, sa inteleg ca ai avut o relatie virtuala cu acel prieten iar tu, ca mai toate fetele faceti aceeasi prostie, i-ai jucat o farsa, tot pe mess, sade dracu daca inteleg ceva, scuza-ma dar incearca sa fi mai explicita ca ma doare capul.
Mai toata lumea spune "o sa incerc sa ma intorc daca o sa imi dau seama cine esti'' celor care umbla cu fel si fel de tertipuri si minciuni, eu zic sa-ti pui ordine in viata si sa mai lasi sa treca 2-3 ani deoarece, cred eu si o sustin, nu esti pregatita pentru o relatie de prietenie, amici poti avea cati doresti dar si aici tebuie sa intelegi notiunea de amic

| sabin89 a răspuns:

Pare neverosimila povestea. Acum 3 ani iti era cel mai bun prieten si acum (dupa numai 3 ani) sa spuna ca nu isi aduce aminte de tine. Un scriitor daca ar face un roman cu o astfel de poveste nu l-ar citi nimeni.

| heiii explică (pentru sabin89):

Si ce vrei sa spui cu asta? nu m am prins. ca este imposibil sa nu isi aminteasca?

| sabin89 a răspuns (pentru heiii):

O prietenie "buna" de care te despart numai 3 ani este imposibil sa o uiti. Afara doar de cazul ca intre timp ai devenit amnezic, daca te-a lovit careva cu parul in cap. Uiti o cunostinta de cateva clipe, uiti diferite detalii, dar nu un prieten bun. Deci, fie nu ti-a fost un bun prieten (sau cel mai bun, cum zici tu), fie el nu a spus asta (ca nu-si aminteste), fie ca s-a intamplat povestea cu parul in cap, fie ca minte, si in cazul asta e un om de nimic, cu care nu ar trebui sa ai de-a face.

| heiii explică (pentru sabin89):

Dar de,, o sa incerc sa ma intorc daca o sa imi dau seama cine esti''', ce spui? dc a spus asta? ce a vrut sa spuna mai exact?

| sabin89 a răspuns (pentru heiii):

Cred ca a fost pur si simplu o diversiune. Un raspuns tipic al celor ce vor sa evite reluarea unor legaturi mai vechi. Dar, posibil sa ma si insel. Oricum, cred ca ar trebui sa nu-l mai "inghesui" deloc acum. Tu ai facut deja destul. Lasa-l pe el sa faca pasi acum. Daca-i face. Daca nu, sa fie sanatos!

| Cristi19 a răspuns:

El era atras de cine credea ca esti, adica altcineva, cand si-a dat seama ca cea de care era el atras era decat o minciuna.Deci cand a aflat ca nu esti asa cum ai zis era normal sa-ti zica acele lucruri.
Sfat: nu te da altfel ca oricum se v-a afla cum esti cu adevarat si atunci o sa regreti si tu si persoanele care te credeau altfel