| BubuPitic a întrebat:

anul acesta o sa ma mut la un alt liceu (clasa a10-a) unde nu cunosc pe nimeni. liceul e cel mai bun din oras si sunt multi fitosi acolo... credeti ca viitorii mei colegi vor vrea sa se imprietenesca cu 'fata cea noua' sau o sa fiu bataia lor de joc? cum pot sa-mi fac prieteni noi avand in vedere ca ei se cunosc deja? trebuie sa fiu imbracata ca ei, sau prea frumoasa ca sa fiu acceptata? astept raspunsuri, scuzati categoria ( cea mai accesata ). FUNDA! :*

Răspuns Câştigător
| Cosmiinna a răspuns:

Ok deci, nu trebuie să te schimbi pentru a fi acceptată într-un amărât de grup. Eu zic să fi tu însăţi şi vei fi mult mai apreciată, să nu te laşi niciodată călcată în picioare şi să fim serioşi băieţii sigur te vor băga în seamă că doar eşti "prospătură", oricum să ai grijă la figurante big grin că astea există în orice liceu. În concluzie fi cum eşti în general, şi sigur îşi vei face prieteni. Te pup şi baftă în noul liceu :*

8 răspunsuri:
| Cosmiinna a răspuns:

Da ce şti tu despre mine? m-ai văzut în globul magic al lui scooby doo? laughing la cât eşti de penibil nu pot să te evit rolling on the floor

| Cosmiinna a răspuns:

A da? pai oricum le dau mai bune ca tine :* se vede după numărul de raspunsuri, care are mai multe câştigătoare, inteligentule laughing

| Cosmiinna a răspuns:

rolling on the floor eu ziceam chestia aia pentru că mă tot faci proastă şi când colo tu eşti ălă fără creier şi încă o dată ai demonstrat chestia asta, jalnic! mi-e milă de persoana ta

Răspuns utilizator avertizat
| TrollFace1234 a răspuns:

Fii normala si intra in anturajul lor nu in cel rau te pup papa big grinDDD

| rapidistzu a răspuns:

Buna,sigur ca o sa se imprieteneasca cu tine(mai ales baietii), chiar daca poate nu esti la fel si ai grija foarte mult in ce anturaj o sa intri.Bafta

| bybyshor18 a răspuns:

Buna! Si eu m-am transferat anul trecut la un alt liceu, si sincer iti spun nu ai pentru cce sa iti faci griji. La inceput vor fi putin mai distanti pentru ca nu te cunosc, dar daca esti o fire sociabila si care nu are probleme in a-ti face noi prieteni te vor accepta. Chiar daca ei sunt mai fitosi tu nu trebuie sa te schimbi doar ca sa fii ca ei. Sincer daca ar fi ar trebui sa te accepte pentru ceea ce esti. Si in clasa mea majoritatea erau cu nasul pe sus la inceput, dar dupa m-au acceptat si pe mine in grupul lor si nu ma mai priveau ca o intrusa. Conteaza foarte mult sa fii tu isati...eu zic ca nu ai pentru ce sa iti faci grijiwinking