| SunriseB a întrebat:

as avea nevoie de ajutor la o intrebare. am facut sex cu iubitul meu imediat dupa ce s-a oprit menstruatia. neprotejat. el nu s-a terminat in mine, dupa vreo 6-7 zile am facut un test de sarcina si a iesit negativ, exista vreo posibilitate sa fiu insarcinata?

Răspuns Câştigător
| Zaika_7941 a răspuns:

Din cele spuse de tine,nu ai cum sa fii insarcinata, pentru ca in acel moment ovarele se afla in stare e repaus, tot am avut parte de asa ceva si nu am ramas...pup si succes!

10 răspunsuri:
| Ririru a răspuns:

Frate, cum ii puteti spune "NU"?

Testul de sarcina il faci dupa 21 de zile! Ca sa spuna corect.

| answer a răspuns:

Sansa ar fi doar daca inainte de menstruatie ai fost racita "jos" deoarece ovulul care ar trebui expulzat in timpul menstruatiei, se poate bloca in trompele uterine din cauza unor secretii mai vascoase, tipice unei raceli. Altfel nu ai cum sa ramai, fiziologic vorbind. Testul, ca sa fie cat mai precis, se face la 2 saptamani dupa acel act considerat ca fiind riscant, sau, dupa caz, favorabil pentru o sarcina.

| Girl a răspuns:

Testul se face la 21 de zile dupa contactul sexual,ca sa iti iese concret rezultatul,dar din cate ai zis,se pare ca nu ai ramas insarcinata,dar sfatul meu este sa nu te iei dupa parerile Userilor TPU,cum am spus sunt doar pareri, nimic sigur, cel mai bine ar fi sa faci un test de sarcina dupa 21 de zile din prima urina,de dimineata,iar daca nu poti astepta pana atunci, cel mai bine ar fi sa te duci la un ginecolog...Iar acesta iti poate prescrie si niste anticonceptionale, ca sa nu mai "stai cu frica in san" ca poate ai ramas gravida...

Multa bafta si data viitoare aveti grija:*

| TeIubesccc a răspuns:

Daca testul` a iesit negativ, de ce ne mai intrebi? straight face

| cryssa a răspuns:

Sigur stiu eu mai bine decat testul ala de sarcina. Esti insarcinata draga. raised eyebrows

| AnnaMaria a răspuns:

Nu

| diesel94 a răspuns:

Nu

| ioηelα a răspuns:

Din moment ce ai facut testul de sarcina, care are 99, 9% precizie poti sta linistita!

| ZeroCool_9224 a răspuns:

Da, daca ai luat-o pe gura sad

| cristina1988 a răspuns:

Stai linistita,etunci cand ovulul nu este fecundat are loc menstruatia si este dat afara, sansele sunt slabe sa ramai insarcinata dar nu nule! ai grija pe viitor nu mai folosi metoda asta, iar daca nu a ejaculat in tine si raportul nu a continuat dupa ejaculare atunci sansele sunt minime! pentru linistea ta poti sa faci un test la 28 de zile dupa contact! numai bine!