| mariapopa12345 a întrebat:

Buna TPU! As avea nevoie de un sfat. Vorbesc cu un baiat de cateva zile si sunt foarte confuza. Vreau sa incep cu faptul ca am fost crescuta cu o situatie financiara extrem de buna si parintii mei de asemenea au asteptari de la baiatul pe care il voi lua eu…Mie imi place de el, dar faptul ca nu are o situatie materiala prea buna, ma face sa il dau la o parte si nu este asta ce imi doresc. Ce sa fac sa nu mai fiu materialista? Chiar nu imi doresc sa fiu asa. El este un baiat de nota 1 milion, dar felul in care am crescut+ca fostul meu iubit a avut o situatie super buna si imi este frica ca poate n o sa duc o viata la fel de buna ca pana acum. Nu stiu daca ma intelegeti, va rog sa nu ma judecati..chiar vreau sa schimb asta la mine. Mi se pare un defect ingrozitor. Dar ce as putea face? Va multumesc mult si ma scuzati ca v-am pus sa cititi atat.????

9 răspunsuri:
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Materialistele nu vor renunța niciodată la bani, asta e clar. chit ca iti place de el pe tine te deranjează ca e sărac și va trebui sa fi tu cea care îl întreține. Un băiat sărac nu isi va permite sa te plimbe cu mașină, sa iti plătească în oraș consumația. Nu îl judec pentru ca el săracul nu are, în comparație cu unii utilizatori TPU care au de unde dar sunt zgarciti și obliga fata sa iei plătească consumația. mAI bine te despărți de el și cauți altul bogat

| Violleta2022 a răspuns:

Esti cumva tiganca?
Fiindca numai la tigani conteaza banii atat de mult si tiganca nu poate accepta pret mic, ca este deconsiderata si injosita... de unul care nu are bani multi sau cat mai multi ca sa o cumpere.

| sofisis a răspuns:

El are o mica afacere...deci clar nu sunteti copii. Deja la varsta ta ar trebui :
1. sa nu te intereseze de "anturaj"
2. sa fii independenta financiar (adica sa nu mai depinzi 100% de mama si tata) si deci sa iti permiti sa decizi singura asupra viitorului tau
3. sa fii suficient de coapta la minte incat sa iti asumi o relatie
4. sa intelegi ca TU nu esti bogata. Parintii tai sunt. El in schimb are o sansa reala sa devina bogat el, nu parintii.
5. sa nu mai fii atat de slaba de inger si sa poti sa sustii un punct de vedere in fata oricui : prieteni, parinti etc

| Crackman a răspuns:

Iar în cele din urma bogați stau cu bogați iar săraci la periferie

| helpforyou a răspuns:

As recomanda sa privesti la ceea ce ati putea face impreuna ca sa aveti acest confort material. Nu trebuie sa pleci de la ceea ce are ci de la ce ofera in aceasta relatie. Fiecare poate sa urce aceste trepte ale sigurantei si confortului financiar.

Nu este rau ca iti doresti sa ai parte de lucruri frumoase in viata ta. Pana la urma o sa ai copii si sunt sigur ca vrei sa le oferi ceea ce este mai bun.

Succes in decizia ta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu nu cred ca dragostea invinge tot si povestile astea. Daca vrei ceva serios, cred ca ar trebui sa iti cauti un om capabil sa te intretina, nu sa-l intretii tu pe el. Gandeste-te ca faci un copil, nu va fi mai greu daca tu esti in concediu de ingrijire copil? Cine va va intretine atunci? E faina viata asta cand mami si tati iti dau de toate. Daca ai fost crescuta rasfatata, cred ca ar fi bine sa nu incerci sa schimbi acum situatia. Poate nu o sa iti placa sfatul meu, dar pe termen lung o sa vezi ca e greu de trait altfel decat te-ai obsinuit. A fi constienta de asta, nu inseamna a fi materialista. Inseamna doar a fi sincera cu tine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

DRĂGUȚĂ ăștia sunt bărbații pe care să îi cauți când te vei mărita pe la 28 - 30 de ani

- doctori

- avocați

- oameni de afaceri

- eventual notari tineri săraci sau judecători tineri săraci

NU TE ÎNCURCA cu altfel de oameni că sunteți din LUMI DIFERITE

De niște bugetari nu am scris că EI își aleg nevestele și tu sigur nu ești pentru ei.

| just4ubr2015 a răspuns:

Ban la ban si paduche la golan odata crescuta cu un nivel nici toata dragostea din lume si frumusetea nu va rezista daca el castiga minim pe economie ai putea trai? nu cred asa ca cauta pe cineva cu bani ca si tine

| mariapopa12345 explică:

Vreau sa mentionez ca el este foarte muncitor. Si a facut propria lui afacere anul trecut. In prezent, normal este una micuta, dar baiatul este super muncitor si visator. Are un scop de la viata. Nu este sarac, doar ca este mai jos ca mine si tot anturajul meu este pe principiul " Fata trebuie sa ia neaparat pe cineva mai bogat". Ma influenteaza lucrurile astea, fara sa vreau si de aceea sunt foarte confuza si nu stiu ce sa fac.