| caty_2019 a întrebat:

as avea nevoie de ceva sfaturi pentru ca de una singura nu mai pot lua anumite decizii, sunt mult prea confuza in ultimul timp.
Pentru inceput mentionez faptul ca am 19 ani si am o relatie de 2 luni cu un baiat(adica suntem la inceput), el e foarte atent si nu mai stie ce sa faca sa imi fie bine, in schimb eu nu ai pot impartasi aceleasi sentimente. L-am cunoscut datorita tatalui meu si asa am aflat multe despre trecutul sau, cum ca a fost un copil trecut prin greu, crescut fara tata. Pentru mine relatia noastra a ajuns intr-un punct mult prea amplu, eu nu vroiam sa se ajunga la relatia de iubit-iubita ci doar sa fim amici.Si problema e ca eu iubesc un alt baiat cu care imi doresc un copil, in schimb nu as vrea sa al ranesc nici pe "actualul iubit"...nu stiu cum sa incep si cum sa termin aceea discutie pe care vreau sa o am cu el, nu vreau sa al fac sa sufere dar nici asa nu mai pot merge inainte pentru ca suferim toti sad

V-as fi foarte recunoscatoare daca m-ati ajuta cu ceva sfaturi:*

7 răspunsuri:
| Bibutzu a răspuns:

Ai putea pentru inceput sa te porti cu o raceala anume fata de actualul iubit. el se va intreba dc si uh ii vei raspunde ceva de genu ca numai simti flacara aceia intre voi pe care ai simtito la inceput ...si ca ai vrea o pauza. pentru ca ai prea multe pe cat si nu le poti face fata. poti inventa ceva de genu ca esti foarte obosita si stresata... pup

| Georgelxxel a răspuns:

Termina relatia acum cat esti la inceput. Nu lasa timpul sa treaca, o sa ai faci si mai mult rau. Explicai si lui cum ne explici noua aici. Intelege sau nu. asa e corect. Si eu am muscat-o la fel cu o fata... la noi chestia era ca ala la care visa era super de treaba si nu a profitat de ea. desi putea sa faca asta. Ma insela sau ma lasa balta intr-o secunda daca ai zicea ala. dar el nu a facut-o. si ma mai chinuit 3 ani...

| bratzdeea a răspuns:

Fii calma, rationala, precisa la cele spuse si deschisa. spune-i-o in fata si nu mai astepta pentru ca s-ar putea ca mai tarziu sa regreti!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună! Sunt total de acord cu Georgel. Cu cât o lungeşti mai mult, cu atât veţi suferi mai mult toţi trei, într-un fel sau altul. Termină relaţia hotărât, fără să mai priveşti înapoi, oricât de milă ţi-ar fi. Plecările şi revenirile sunt cea mai mare porcărie, nu fac altceva decât să răsucească cuţitul în rană... Ştiu că e uşor să dai sfaturi!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie sa fii amorezata de el sa faceti sex

| benucosmin a răspuns:

In primul rand nu esti in situatia de a face copii cu nimeni avand in vedere faptul ca nu esti casatorita cu iubitul tau... unui copil ii trebuie o FAMILIE.cu tipul celalalt trebuie sa fii sincera si sa-i spui ca vezi doar prietenie nu dragoste pentru ca daca continui asa il faci si mai mult sa sufere pentru ca nu ii oferi ceea ce asteapta el sau ceea ce merita sa-i ofere poate o alta fata.la varsta ta, te sfatuiesc sa pui mai mult accentul pe o pregatire profesionala, lasand dragostea pe planul al 2 -lea.asa vei avea si un viitor linistit din punct de vedere financiar si vei evita si deceptiile in dragoste si falsa iubire pe care crezi ca o simti acum la varsta ta prea frageda chiar si pentru a o intelege, mai ales pentru a o trai
succes!

| caty_2019 explică:

Va multumesc mult, o sa incerc sa tin cont de parerile voastre si sper sa fie bine ...multumesc tuturorkiss