| Dog4234 a întrebat:

Bună TPU. Aș avea o întrebare: cum aș putea să scap de timiditate?
De un timp tot vreau să cunosc o fată dar n-am curaj să merg și vorbesc cu ea. Când o văd mă blochez!
Ce sfat îmi dați?

4 răspunsuri:
| Cheo0S a răspuns:

Nici un sfat.
Si eu credeam ca sufar de timiditate din cauza etichetelor care mi sau pus de cei din jur.
Dar nu e asa, te blochezi pentru ca simti ca fata aia nu e de incredere sau chiar dubioasa fara sa fi constient de asta.
Cu cineva care e normala, totul o sa decurga natural. Fara sa ai retineri.

| raulinterlop a răspuns:

Dupa parerea mea, trebuie sa te placa asa cum esti, nu suntem nici unu perfect, sper ca te-am ajutat

| Dog4234 explică (pentru Cheo0S):

Eu mă blochez în preajma oricărei fete. sad

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate este anxietate socială?
https://www.clinicaoananicolau.ro/anxietate-sociala/
Dacă nu, vezi că există articole pe net despre cum poți scăpa de timiditate, din câte îmi amintesc trebuie să te expui la factorul care îți provoacă teamă.