| Daniel_Iulian_1980 a întrebat:

Cum sa îmi fac curaj sa vb cu o fata pe care nu o cunosc fata in fata pe strada?
Mentionez ca zic mereu"Gata acum trebuie sa vb cu ea",dar cand vreau sa intru in vb cu ea ceva ma retine si numai zic nimic,pur si simplu ma blochez.
Ceva sfaturi despre cum as putea sa scap de această timiditate, va rog!
Fara comentarii răutăcioase!
Multumesc!

4 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Buna.Au mai fost multe astfel de postari pe aici. Dincolo de toate sfaturile pe care le vei primi, ar trebui sa retii ca in unele momente trebuie pur si simplu sa risti si sa te arunci cu capul inainte.Doar asa se invinge frica, nu ocolind si alegand varianta mai safe.
Mai poti urmari si ce este pe aici, poate te ajuta :
https://www.youtube.com/......s?/results
Succes.

| Marius22222222222 a răspuns:

Fii deschis și direct.

| DeMicUnCălător a răspuns:

Fi sincer cu ea. Du-te direct și spune-i EXACT SI DIRECT ce n-ai spus si nouă
Apoi invit-o la o cafea!
PARIEZ PE 1000 DE LEI Ca va acepta invitața.

Inainte să mergi la ea. Pune-ți următoarea intrebare, Voi muri? dacă răspunsul este DA. Nu te du.

| Konstantinos99 a răspuns:

Si acum un sfat masculin din proprie experienta.
Trebuie sa iti gasesti stilul de abordare si sa fie un stil personal+nu abordezi orice tipa asa dea gata, trebuie sa vezi la ea ceva interesant.
Ce se poate intampla? In cel mai rau caz? Nimic un refuz e na fsss, am pierdut 5 minute sau ma rog cat ai investit. Eu de pilda ezit si acum prima oara iar a doua uara ma intorc si vin cu ceva extra ce nu puteam oferi in conversatia initiala, asa sunt eu, e deja regula dar ma defineste poate tu reusesti din prima bravo. Eu am citit carti de la Taher Sonu am aplicat dar sa stii ca are 30% din principii foarte gresite pentru ca el vorbeste de agatat pe termen scurt. Eu cred ca este serios cand agati+ ca e o responsabilitatea tipa respectiva.Deci trebuie sa fi constient de responsabilitate+ lipsa consecintelor+ sa observi ceva deosebit la ea+sa nu eziti+sa nu ai asteptari prea mari, pur si simplu e un intr-o vreai sa mergi mai departe pe termen lung.E important si spatiul, cum se simte ea, cum te simt tu cum ca fost ziua pana atunci!