| TanyaTania334 a întrebat:

Buna,TPU! As avea si eu nevoie de un sfat. Am avut o relatie cu un baiat de o luna si ceva iar eu am pus stop acestei relatii deoarece nu ma mai regaseam. El s-a comportat exemplar,a fost frumos insa nu ma simt pregatita de o relatie si i-am comunicat acest lucru insa el tot insista sa-mi dea mesaje iar eu ii raspund sec deoarece nu vreau sa-mi bat joc si sa il amagesc. Tot vrea sa ne intalnim sa vorbim iar eu ma simt stanjenita de situatie,pur si simplu nu vreau si tot ii spun ca ne intalnim maine,poimane,doar ca sa nu-l fac sa se simta prost. Nu stiu cum sa-i mai spun faptul ca intre noi s-a terminat si nu mai vreau sa am nicio legatura cu el. Ce as putea sa fac? Sa-i dau eu un mesaj in care sa subliniez iar faptul ca nu are rost sa ne mai intalnim? Mă simt foarte naspa, dar eu chiar nu mai vreau aceasta relatie.

4 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Te vei intalni cu el si-i vei explica face to face acest motiv, ca sa inteleaga ce inseamna sa nu te mai regasesti.
Fa-l sa inteleaga si totul va lua sfarsit.

| helpforyou a răspuns:

Cred ca cel mai corect este sa vorbesti cu el la telefon si ii mai spui odata care sunt motivele tale. Ii spui ca daca ține la tineți respacta deciziile. Nu cred ca un mesaj este suficient.
Totusi intalnirea fața in fața aă recomanda-o ca ultima solutie. Dar intr-un loc neutru (adica nici la el nici la tine, dar nici un loc care sa provoace amintiri comune) si de data aceata nu mergi singura.

Succes.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hei

Am observat că sunt oameni care nu înțeleg faptul că în viață poți da de oameni care să nu înțeleagă orice ai face tu din problemele și motivele lui personale

Și atunci ce poți să faci? Te complaci în situație sau îi dai block și gata?

| ___qAFG a răspuns:

Spui ca ai pus punct dar lui nu știi cum sa ii spui asta. Nu faci decât sa îți pierzi timpul tău dar și pe al lui. Dacă simți ca numai vrei spune-i drept, nu te retine din mila sau sa nu-l superi.