| anonim_4396 a întrebat:

As avea si eu nevoie de un sfat daca se poate.
Eu de ceva timp vorbeam cu un tip care imi placea foarte mult, nu pot sa zic ca vorbeam in fiecare zi, dar se comporta asa dragut si vorbea superb cu mine. Mi-a zis ca ii place de mine si alte chestii, doar ca acum am aflat ca de vreo 2 saptamani el a inceput sa vorbeasca cu o prietena de-a mea, si deja sunt impreuna. Nici macar nu au avut tupeu sa imi spun, iar azi cand am vorbit cu ea, mai aveam putin si ne certam. Ea mi-a spus ca eu nu eram impreuna cu el asa ca nu ar trebui sa ma deranjeze, dar stia foarte bine ca is nebuna dupa el si as vrea sa fim impreuna. Nici nu imi doresc sa mai inceapa scoala deoarece suntem in acelasi liceu, iar eu sunt in clasa cu ea. O sa ii vad in fiecare zi impreuna si nu as suporta.
Deci va rog sa imi dati un sfat. Ce as putea sa fac? Sa nu mai vorbesc cu ea? De el si asa nu vreau sa mai aud.

Răspuns Câştigător
| Zenithf a răspuns:

Fii nesuferita. Fa astfel incat ei sa se simta stanjeniti in prezenta ta, nu tu in prezenta lor. Dar nu te ambala, "revenge is a dish best served cold".

3 răspunsuri:
| Alessia_Alexandra_1992 a răspuns:

Asa zisa ta prietena a facut asta din adins, pentru ca stai ca iti place de el. Parerea mea, aia nu se poate numi prietena, mai bine las-o in pace, asa o sa aiba si ea parte de prieteni "foarte buni", vorba aia "cum dai asa primesti".

| katy0098 a răspuns:

O sa fie greu sa-i vezi impreuna, dar incearca sa-i ignori pe amandoi si sa te axezi pe altceva care ti-ar putea distrage atentia de la asta.Stiu ca o sa fie foarte greu dar macar incearca cat despre prietena ta nu e bine ce a facut mai ales ca stia ca-l placi pe tip.Nu o baga in seama si dai de inteles ca esti suparata pe ea poate isi va cere scuze. Sper ca te-am ajutat si sper ca o sa-ti treaca repede.winking

| GaBytZaX3 a răspuns (pentru katy0098):

Multumesc mult pentru raspuns. Sincer ti-as da si fundita, doar ca nu pot happy