| Cecilia33 a întrebat:

as avea si eu o intrebare: e normal ca dupa o luna de relatie, nici atat, cateva saptamani si un pic, cei doi parteneri sa-si faca reciproc sex oral? Mie una nu mi se pare! Am o prietena la care tin foarte mult, o consider ca pe o sora, si incerc sa-i deschid ochii asupra acestui lucru, dar nu ma asculta! Tipul acela o foloseste, iar ea tot insista ca e iubire. Ce iubire e asta la 16 ani!? Mi-e groaza cand o vad ca nu are pic de vointa! Daca domnisorul vrea sa faca acea chestie de mai sus cu ea, ea neaparat trebuie sa-i indeplineasca dorinta! Daca cumva nu o suna, nu-i trimite mesaj, o apuca deprimarea si ma doare si pe mine cand o vad cum sufera, de-mi vine sa-l nenorocesc! Si nici nu ma ia in seama cand ii spun ca ii dauneaza o asemenea relatie. Tipul ala nu doar ca o face sa sufere, dar in plus, ma gandesc si la reputatia ei... daca isi deschide gura si spune la tot liceul si cunoscutii ce a facut cu ea? Daca cand vom merge la scoala toti o sa vorbeasca pe la colturi si o sa-si bata joc de ea? Ar fi distrusa! Amandoua suntem in aceiasi clasa, iar el in alta. Niciodata nu mi-a placut de el. E genul acela care nu stie ce vrea, fara coloana. De cand a aparut el nici eu nu mai am liniste. As vrea sa o trezesc pe fata asta din delir! Sa nu mai fie jucaria lui. Bine numai, ca inca nu au ajuns sa faca si alte lucruri si nici nu as vrea sa se ajunga la asta. Ea e prea naiva, prea inofensiva, si e incredibil cat de usor poate fi prostita... ce as putea sa fac eu ca sa o ajut? Nu, nu e gelozie din partea mea, vreau sa o vad fericita, dar in bratele unui baiat care o merita cu adevarat!

18 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
E orbită de iubire și nu se merită să facă așa sacrificii de pe acum, la 30 de ani ce mai face, trece la anal?
Pa, pa.

| KeepCalmThinkDiffrent a răspuns:

Bună!
Ii lipseşte demnitatea.
Las-o să greşească. Las-o să şi-o facă cu mana ei, doar aşa va invăța să nu-şi mai repete greselile.

o zi frumoasă! happy

| 666_7474 a răspuns:

Buna! Toti de pe aici is in stare sa spuna doar "las-o sa se trezeasca singura". Cum, frate sa o lasi daca ti-e prieten/a? Pe de o parte, ce fac ei intim e problema lor, dar daca zici ca baiatul e suspect, ar trebui sa o faci cumva sa inteleaga, eventual apeleaza la alte prietene apropiate care sa ii spune acelasi lucru. Oricum, pana nu se va intampla ceva sa ii demostreze ce spui tu, nu va renunta la el, fii sigura. Bafta! :*

| neutrino a răspuns:

Normal ca nu este normal, dar daca visul ei este sa-i faca lui sex oral, poti tu sa-i naruiesti ei propria existenta?

| Exilee a răspuns:

Pacat de aceasta tara pentru ca este plina de asemenea obsedati sexual.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Numai eu stiu ce injuraturi imi iau de la fetele de pe TPU care le sfatuiesc sa nu inceapa o relatie sentimentala de la aceasta varsta ( ce te bagi tu, este corpul meu, fac ce vreau cu viata mea ) deoarece cei care le umple de complimente nu cauta decat sa le intinda o mare capcana dupa care tot ele vin pe site si plang, mai bine nu te baga decat sa te certi cu ea

| LineGuide a răspuns:

Prietena ta este lipsita de moralitate, iar sexul prin definitie ar trebuie sa fie facut cu moralitate, pentru ca fi facut cu placere. Moralitatea este un lucru foarte scump, si greu de obtinut. Las-o sa faca ce vrea cu viata ei, si bucura-te ca tu nu esti asa, si ca poti sa gandesti mai sus decat ea.
Mult noroc!

| bogdan72 a răspuns (pentru LineGuide):

Moralitatea este un termen care defineste normele de convientuire impamentenite intr-o societate. Nu e nativa - sa nu o confundam cu inocenta - si difera de la epoca la epoca, de la ceea ce cred oamenii ca e bine intr-o perioada/societate/regiune/curent ideologic si ce nu.

Sexul prin definitie nu e decat un act de reproducere. Conexiunile pe care le poti face cu moralitate sunt artificiale si nu rezulta cu necesitate din insusirile actului sexual ca notiune larga.

Nu incerc sa te contrazic, dar cu moralitatea chiar bati campii. Vorbesti ca despre un principiu absolut si nu e deloc cazul. Moralitatea e un sistem de norme de conduita prin care trebuie sa se asigure bunul mers al unui anumit tip de societate. Iar de si mai multe ori este doar o aparenta.

| Raiiiisa a răspuns:

Nu crezi ca vrei sa te bagi cam mult in viata si intimitatea cuiva?
Okey, nu iti convine si nu ti se pare normal.Nu stiu ce fel de oameni sunt pentru ca eu una, nu ii cunosc.
Dar tin sa cred ca prietena ta la 16 ani are si ea atata minte incat sa constientizeze ce face! Fii sigura ca ala nu o forteaza sa ii faca sex oral, ea ii face de buna voie! Daca ei sunt de acord sa faca asta, tu te zbati in zadar din cate vezi.

Daca tipul e asa vara vana si coloana in el incat sa spuna unui liceu intreg ce face el cu o fata, atunci ea e o proasta ca s-a mai incurcat cu el, iar de el ce sa mai zic.CRETIN adevarat! I-as rupe ***jos!
Spune-i si ei ce ne-ai spus noua si incerca sa vorbesti cu ea.Sau poate relatia dintre ei este una frumoasa(ca altfel nu-mi explic cum este asa moarta dupa el), iar tu nu stii lucrul acesta.
Trebuie sa te obisnuiesti cu ideea ca la fel ca si tine si ea are o viata.Iar daca esti o prietena buna las-o sa-si deschida singura ochii, ca pe urma va da vina pe tine ca s-a despartit de ala, etc.

| varcolaccc a răspuns (pentru Raiiiisa):

Ba sa stii ca si la 16 ani unele fete te uimesc. Poate ai dreptate nu e bine sa te bagi ca e viața ei dar dacă tine la ea logic ca isi spune opinia. Da prietenii trebuie sa te susțină dar depinde si in ce situați sa stii. Dacă unu mă întreabă vreau sa mă droghez eu ce sa ii zic da frate dai tare laughing. Acum ai dreptate in situația asta da prieteni isi spun opinia acum dacă le ei s-au nu in considerare e treaba ta.

Răspuns utilizator avertizat
| varcolaccc a răspuns:

In sfârșit o fata cu o gândire adevarat :*. Ea nu isi da seama fiindca este iluzia inimi sau orbita de dragoste. Pana o sa se plictiseasca de ea si asta va face. Greșeala ei ca a fost slaba si a facut asta. Daca tu chiar ii esti prietena trebuie intr-un fel sa o faci sa înțeleagă ca o sa ajungă bătaia lui de joc.

| hondru a răspuns:

Cand va aud pe toti care comentati.voi fetelor erati cuminti la 16-17 anii.cine stie cat cucuri ati pupat.regeritor la intrebare.prietena ta daca o prinde 18ani cu ala.o sa locuiasca pintrun puff

| vicky14u a răspuns:

Normal este dupa casatorie...
Nu e bine să-ţi începi viaţa sexuală de pe-acum, nu e bine să-ţi începi viaţa sexuală înainte de a-ţi întemeia familia!
Ce vei face mai târziu cu viitorul tău soţ? _
Pentru că fără să-şi dea seama, un bărbat, oricât de desfrânat ar fi, tot un lucru „curat" îşi caută pentru sufletul lui. Chiar şi fără să-şi dea el seama că are nevoie de asta, intuitiv va observa dacă acest lucru există sau nu în sufletul celei de lângă el!

| IoIo11 a răspuns:

Nu e bine dar e viata ei. Las`o sa faca ce vrea ea, e constienta de ceea ce face dar il iubeste prea mult... nu stiu. Ideea e sa nu te bagi tu, explica`i ce e bine si ce nu dar nu mai mult de atat deoarece e posibil sa iti strici prietenia cu ea.

| costy28 a răspuns:

O prietena are, o prietena face, o prietena suge etc. Mai bine recunoaste ca tu esti aia care trebuie sa suga si gata ca oricum nu te cunoaste nimeni aici. Sa ai pofta in continuare!

| Cecilia33 explică (pentru costy28):

Mersi ca mi-ai urat pofta in continuare, dar in zadar urarea. Poate pofta de mancare, ca de aluzia ta ma lipsesc cu desavarsire! happy

| Cecilia33 explică:

El e prima ei iubire, pana cand l-a cunoscut nici macar nu voia sa auda de un posibil iubit. E genul care vrea sa-si faca un viitor, sa ajunga cineva, si eu nu pot sa vad cum o distruge acel baiat. Poate ma bag prea mult si ar trebui sa o las de capul ei, sa-si dea singura seama. Din cate mi-a spus ea, relatia lor e fericita (asta daca fericirea se rezuma la a iesi in oras cand el are chef, la plimbat cand el are chef etc.) iar eu in asta nu vad "fericire". Spune ca-l iubeste, ca si el o iubeste, desi mi-e greu sa cred asta... chestia e ca, face ce face ca sa-l vada pe el fericit, si cu fericirea ei cum ramane? Ca sta ca o prostuta si plange cand el nu o mai baga in seama... in fine, nu as vrea sa ma implic prea tare ca apoi sa-mi reproseze ca i-am distrus relatia, dar nici sa stau cu mainile in san. O sa incerc sa-i mai deschid ochii de cateva ori, daca nu vrea sa inteleaga, o las sa se descurce, numai sa nu vina la mine apoi si sa-mi spuna ca am avut dreptate.