| Pustoaicaaa a întrebat:

Hei, am si eu o problema si vreau un sfat sad. In urma cu ceva vreme am cunoscut un tip pe facebook, am facut schimb de nr de telefon si ne-am apropiat foarte mult! Intr-o zi ma certasem cu un tip si el tot insista sa ii dau numarul sa o rezolve. Dupa mi-a zis sa-i zic ca sunt cu el si asa totul se va rezolva zis si facut! Vorbim zilnic prin mesaje si ne-am certat doar odata din cauza ca el credea ca eu am fost cu un baiat, ceea ce s-a dovedit a fi gelozie straight face. In urma cu o saptamana ne-am intalnit intamplator fiecare era cu grupul lui de prieteni! Dupa ce am plecat de acolo mi-a trimis mesaj "ce faci iubirea mea?"straight face, iar azi a vorbit cu o prietena de-a mea care sincer e mult maai urata ca mine :o si i-a zis ca o place pe ea si ca de mine nu-i place straight face, nu stiu ce pot face... nu vreau sa vorbesc cu asta despre el pentru ca ar putea sa ma faca sa ma simt distrusa straight face. Tin enorm la el si mereu imi spunea ca ar vrea o relatie cu mine, ca as putea fi o iubita minunata straight face

HELP sad

6 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Cum de ea intrat in cap faza cu inselatul cu un baiat ceva adevar e si in asta ca doar nu-i paranoic fara motiv, poate ca tea placut a vazut cum esti si acuma o place pe prietena ta, poate e cu capu in nori si vrea doar sex nu aventuri faza e ca voi mereu vreti relati iar noi aventuri ne implicam in relati pentru sex asta e adevarul, poate aia e mai prostuta o foloseste si o lasa, repet sunt multe posibilitati adevarul poate fi total altceva dar eu cred ca baieti pana in 22, 23 de ani nu vor relati serioase poate uni, le dau dreptate viata ca tanar trebuie experimentata voi copii nici doar vreti relati nu stiti cei aia

| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Relaxeaza-te intai si judeca la rece, daca merita sa iti faci probleme.Nu poti cunoaste pe nimeni cu adevarat doar prin telefon sau online, unde fiecare se autocaracterizeaza cum doreste.Ca sa vezi daca cineva merita atentie sau nu, trebuie sa-l cunosti personal, sa-i analizezi comportamentul, caracterul, reactiile in diverse situatii.

| Captoresque a răspuns:

Dar întreabă-l în față ce crede despre tine! Așa, el pare destul de neserios.

| Love4Music a răspuns:

Insemna ce el te considera mai urata decat aia, cum tu te crezi mai frumoasa decat ea.

| abcde12345 a răspuns:

Cel mai bine este sa vorbesti intre 4 ochi cu el, asa o sa stii sigura ce simte. Mult succes

| VoicuFlorentin0517 a răspuns:

Mă da spune-i în faţă,, mă mai iubeşti sau totul a fost o glumă proastă''.