| anonim_4396 a întrebat:

as avea si eu o intrebare : Ma masturbez de 2 - 3 ori pe zi, poate fii o problema ca ma masturbez asa de mult zilnic?

Răspuns Câştigător
| cherrybomb a răspuns:

Problema ta este ca duci lipsa de un partener/a nu ma refer la sex. ma refer la faptul ca te simti singur/a si ai nevoie sa fie cineva langa tine, sa iti sopteasca la ureche cate de mult te iubeste sau ca tine la tine etc. problema masturbari este si ceva pe sistem emotional. dar in viitor cand vei cunoaaste pe cineva vei renunta la chestiile asteahappy

sper ca te-am ajutat

7 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Da, este un abuz care va duce la o forma de impotenta daca esti baiat sau o forma de frigiditate daca esti fata.

| monyk a răspuns:

BUna,masturbarea in general nu e ceva rau,dar totusi cand te masturbezi asa des poate deveni o problema cu timpul,deoarece una la mana,poti sa devii dependent si sa fie o obsesie pentru tine, daca nu cumva e, si atunci nu te vei mai putea stapani si sa te masturbezi zilnic si de 2-3 ori pe zi cred ca iti poate dauna potentei.

| Narfundo a răspuns:

Desigur.In mod normal nici nu ar trebui sa faci asta, dar cum noi sponsorizam anormalul se pare ca esti doar o simpla victima.Incearca sa nu mai faci deloc ai sa vezi rezultatele.Nu astepta pana sufletul tau nu va mai avea nici macar o mica sclipire"

| XK a răspuns:

Da, daca esti baiat in timp vei suferi de impotenta (nu vei mai avea erectie); daca esti fata vei fi frigida(nu vei mai putea obtine un orgasm )

| ZeWsSs a răspuns:

Cand eram mai mic la vreo 12-13 ani si eu aveam aceiasi problema, dar usor usor am scapat, avand iubite si de asta nu mia mai trebuie...

| MsGeorgy17 a răspuns:

Ar fi cazul sa te opresti! pentru ca iti poate dauna tie pe parcurs.documenteaza-te pe internet sa vezi ce spun medicii despre aceasta situatie.Nu e rau ca te masturbezi dar nu in mod excesiv

| MarioDM a răspuns:

Si eu fac asta da nu zilnic fa si uh la 2-3-4 zile