| CodrynSuntEu a întrebat:

Daca am 14 ani si ma masturbez zilnic e vreo problema?(ma refer la faptul ca ma masturbez zilnic )

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Teoretic nu ar fi o problema insa practic da deoarece s-ar putea sa te obisnuiesti atat de tare incat sa devina o obsesie ceea ce deja se poate considera ca fiind daunatoare organismului ca orice lucru facut in exces. Se considera ca masturbarea este benefica insa facuta in anumite limite rezonabile insa aceasta limita nu o poti stabili decat tu insuti.

Răspuns utilizator avertizat
14 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Vaiata ta sexuala, viitoare, este compromisa. O poti distruge daca continui.

| mihai69 a răspuns:

Nu ești singurul - cel puțin jumătate dintre colegii tăi fac la fel. happy
Totuși, să știi că - din când în când - nu strică o pauză.

| danutzu96 a răspuns:

Da, e cam mult, incearca sa o faci macar o data la 2 zile.

| drogh a răspuns:

Da. ajungi la obsesie!

| Seba2013 a răspuns:

Da, poti ajunge dependent si bolnav, plus ca este pacat,.
Dependent din cauza ca te obsesionezi cu fanteziile, si creste impulsul.
ICD-10 manualul organizatiei mondiale a sanatatii vorbeste de acesta dependenta.
Bolnav din cauza ca acesta activitate, activeaza stresul, iar acest stres este bun, la timpul lui.
Pacat din cauza ca nu respecti legile lui Dumnezeu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, la 24 de ani ii vei spune tipe-i respective ''am obosit, pfuu stai. tu cum de nu ai obosit?'' prea multa laba dauneaza grav actului in sine mai incololaughing)

| doctorandus a răspuns (pentru anonim_4396):

Dovedeste-ne ca nu esti mincinos patologic prin a mentiona in ce tratat medical din ultimii 25 de ani ai citit asa ceva.

| anonim_4396 a răspuns (pentru doctorandus):

Man, doar nu iti spun ca mi-am tras-o cu unu si ala era praflaughing) nu sunt deloc grea. mno mai iau ctae o tigara de fel ala face sport si e praf, ce naiba... nu sunt eu dusa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

LOL ai 14 ani rolling on the floor) uneori se mai intampla happy dar pe bune acum de ce te ai masturba?! Nu ai si tu rabdare pana devii mai mare putin sa poti face sex? Normal ca acum nu ai cum sa ai o viata sexuala si probabil din cauza asta te masturbezi pentru ca iti creeaza anumite placeri adica, te exciti'? laughing =)

| ălacumarfa a răspuns:

Da, e o problema majora faptul ca ai 14 ani. Iti zic eu o sa mori din cauza asta. Extraterestrii o sa vina dupa tine sa te despice in doua si tu nu o sa mai poti face nimic. Pe scurt, spune-i pa pa la viata.

| xxxMonneyMoneyxxx a răspuns:

De ce nu cauti o fata?