| Valegenta a întrebat:

Am 19 ani si am facut pentru prima oara sex anal neprotejat cu prietenul meu acum 4-5 zile. Ce sanse sunt sa raman insarcinata in contextul in care am mai citit ca se poate prelinge sperma din anus in vagin? Tin sa mentionez ca a ejaculat DOAR in anus, apoi o parte a mai curs si pe cearceaf. Sunt inca virgina, adica nu am avut parte de penetrare vaginala. Apoi, am mers amandoi si ne-am spalat in dus. Ce riscuri exista sa raman insarcinata? Tin sa mentionez ca nu sunt in perioada fertila, astept sa imi vina menstruatia. Exista sanse ca daca sunt insarcinata sa nu imi vina menstruatia chiar daca am facut-o inainte de ea? Va rog!

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Posibilitatea sa se formeze o sarcina in urma unui sex anal este de domeniul miracolului
In PERIOADA DE INFERTILITATE ABSOLUTA a ciclului menstrual, adica in perioada LUTEALA, adica in timpul zilelor care incep imediat dupa ziua de ovulatie si se termina in ultima zi a ciclului menstrual, adica exact perioada in care te-ai aflat si tu conform afirmatieii tale : ''Tin sa mentionez ca nu sunt in perioada fertila, astept sa imi vina menstruatia.'', este 100% IMPOSIBIL sa se poata forma sarcina chiar si in cazul in care sperma ajunge in vagin.
Fiindca este ABSOLUT IMPOSIBIL sa se poata forma o sarcina in conditiile descrise, sangerarea menstruala va porni garantat, cel mai probabil la data preconizata, cea care a reiesit din calcul. Multa sanatate!

| Valegenta explică (pentru corbulalbrosu):

Mulțumesc mult de tot! M-am liniștit pe deplin!

3 răspunsuri:
| Plato a răspuns:

Cred ca sunt sanse de 99% sa nu fi ramas insarcinata. Degeaba se prelinge, cat timp ramane doar in exterior, pe margine etc.
Minuni s-au mai intamplat, dar asa cum am zis, foarte mici sansele.

| Valegenta explică (pentru Plato):

Mulțumesc mult!