| Ellyyy a întrebat:

Am si eu o problema, si sper sa nu vii se para infantila, sau fara sens. Am 15 ani, sunt la liceu in clasa a9a. Dupa admitere, cand am aflat in ce liceu am intrat, am gasit intamplator pe facebook unul dintre baietii care o sa fie in acelasi liceu cu mine, doar ca in alta clasa. Sincer, mi s-a parut foarte dragut.
In prima zi de scoala, nu l.am observat, dar in a doua zi l.am vazut. Are clasa la acelasi etaj cu mine. In prima saptamana, nu prea l.am bagat in seama, dar mi. a fost de ajuns ca in urmatoarele zile sa inceapa sa imi placa de el. Tipic pentru mine, mereu imi plac doar ‘baietii rai’ ai scolii.
El e genul de ‘baiat rau’, e popular in liceu, si se da la toate ‘parasutele’ de clasa a9a. Eu l.am mai observat si singur, fara gasca lui, si sincer va spun pare chiar un baiat cuminte cand e singur. Am zis hai, sa. i dau o sansa, sa nu judec o carte dupa coperta. El se uita ocazional la mine, avand in vedere ca clasele noastre sunt aproape una langa alta. Imi arunca cate o privire, uneori, mie imi placea sa cred ca ma place, dar in adancul inimii stiam ca de fapt nu inseamna nimic. Uneori el mergea pe acelasi drum ca si mine acasa, si o data se holba la mine, facandu. mi iluzii din nou.
Am intrat pe facebookul lui, si i.am gasit id. ul, dar nu l.am bagat din prima clipa. M.am gandit mult, nu stiam ce sa fac, si dupa vreo doua zile, m.am hotarat, si i.am bagat id. ul. Mi. a dat add, dar nu mi. a scris absolut nimic, nici macar un ‘cine esti?’. Am asteptat, dar nimic. Dupa trei zile, i.am scris eu prima. Am vorbit cam trei replici cu el, raspunsurile lui erau cam seci, dar am ascultat ce mi. a zis o prietena: ‘poate e mai timid cu fetele.’
A doua zi, am vorbit cu o prietena care il cunoste de mai mult timp. Ceea ce mi. a spus ea, m. a descurajat mult mai mult. Chiar daca uneori nu cred tot ce zic cei din jurul meu, de data asta am crezut ce mi. a spus. Era exact cum mi-am imaginat la inceput. Din cate am inteles, ii plac fetele mai mari decat el, se uita doar la fetele cu fite si isi bate joc cand e cu o fata.
Dupa ce am vorbit cu el pe messenger, am inceput sa ma simt prost ca am facut. o, adica am inceput sa regret ca am facut primul pas. Cand am intrat in liceu in acea zi, el era chiar la intrare, el ma analiza din cap pana in picioare. Apoi peste cateva minute, clasa mea si clasa lui erau amandoua pe hol. Ironic, eu eram cam la 5 metri de el, el era cu un prieten de al lui. Bineinteles, se uita la mine si ma facea sa ma simt foarte incomfortabil. El vorbea cu acel baiat, si la un moment dat baiatul s-a intors catre mine iar el i-a dat un cot si i-a zis ‘nu te mai uita’. Mai tarziu, eram pe hol, el era cu un alt prieten, eu eram cu o fata. Prietenul lui asculta muzica pe telefon, s. a apropiat de fata de langa mine si a inceput sa ii cante. El zambea, iar cand prietenul lui a vrut sa imi cante si mie, el a zis ‘termina ma’.
Mi.am dat seama ca nu e bine ca il plac, suntem mult prea diferiti, eu sunt o fata cuminte si super timida uneori, el e popular si ii place sa fie in centrul atentiei. Eu nu ma consider foarte frumoasa, dar urata nu cred ca sunt, doar ca nu sunt tipul de fata care ii place, si in niciun caz nu ma voi schimba pentru el.
Daca ati avut rabdare sa imi citit povestea mea lunga si plictisitoare, as vrea sa va aud parerea. Multumesc. happy

6 răspunsuri:
| Jigsaw a răspuns:

Parere in legatura cu ce? Ce ai zis ca iti place de el dar nu te-ai combina/schimba pentru el? Scuze, n-am priceput mesaju'.

| VIPlidia a răspuns:

Ce pot zice.e bine ca nu la-i pus prea mult la suflet,e si normal ca la varsta ta sa te indragostesti d eprimul baiat nou,dar e din cauza ca nu il cunosti, exisat acel mister intre voi! Nu le lasa infulentata de privirile lui. fate indiferenta si va avea un efect superb, te asigur eu!

| BDorin a răspuns:

Off. chiar ca lunga. saracu facebook, ti-a gasit baiatul nepotrivit.

In mod normal si logic, in clasa a 9 a. baietii in mod special umbla dupa aventuri de o noapte. tu crezi ca esti in stare de asa ceva? sau asta iti doresti?

Crede-ma ca la 16-17 ani nu oricine isi doreste o relatie cat de cat serioasa happy

| Ellyyy explică (pentru BDorin):

Am 15 ani, crezi ca imi doresc o aventura de o noapte?!

| BDorin a răspuns (pentru Ellyyy):

Nici nu credeam ca iti doresti acest lucru, dar din cate ai zis tu, el e genu acela de baiat rau din liceu, care umbla dupa aventuri ca sa aiba cu ce se lauda la prieteni lui.

| Ellyyy explică (pentru BDorin):

Nu e chiar atat de rau, desi ai dreptate, ii place sa fie bagat in seama.