| anonim_4396 a întrebat:

M-am indragostit de o prietena care este si colega mea. Ia s-a transferat la inceput de an la mine in clasa pana atunci nu o cunosteam in prima saptamana nu am avut nici o treaba cu ea apoi in weekend mai exact sambata m-a intrebat pe facebook ce fac si atunci am inceput sa vorbesc cu ea si tot asa in alte zile la fel m-a intrebat si apoi mam imprietenit cu ea si nu stiu cum dar...mam indragostit de ea si acum nu pot sa o uit.Eu cred ca si ia ma place mi-a spus cai plac ochi mei ca sunt in baiat de treaba(ceva de genu) si cateo data o surprind ca se uita la mine si cand vb cu ea ma priveste in ochi adanc sa zic asa laughing). Deci ce credeti ca ar trebui sa fac sau daca ia ma place?

1 răspuns:
| Solon a răspuns:

Pai, in primul rand, daca ei ii place limba romana si gramatica, ar trebui sa fii putin atent la cum scrii.
In al doilea rand, daca vrei sa te apropii de ea, invit-o la o cafea/prajitura, sa va plimbati in parc, sa mergeti impreuna l aun film sau la o expozitie, invit-o sa faceti poze duminica dimineata in parc... Ai prins ideea tot ce te poate aduce in preajma ei.
O iei usor, incepi sa-i spui ca nici nu stii cand trece timpul in prezenta ei, ii faci complimente finute (nu de badaran) gen ca-ti plac ochii ei sau cum rade/vorbeste. Vezi cum reactioneaza si apoi cauta pretexte sa o tii de mana, de exemplu pune-o sa mearga pe un gardulet si tu o tii de mana. Poti sa fii "demodat" si dupa vreo 4-5 intalniri sa-i aduci o floare. La toate fetele functioneaza asta. Bafta!
P.S. Stiu ca nu-mi dai funda pentru ca te.am criticat cu gramatica, dar tu sa fii sanatos si sa ai noroc cu fetele tongue