| SummerSmile97 a întrebat:

happy
As dori cateva sfaturi din partea voastra.
Am fost cu un baiat mai mare decat mine cu un an si jumatate, cam vreo 3 saptamani. Vreau sa mentionez ca ne tot certam incontinuu deoarece eu sunt o fire foarte geloasa si tot il luam la intrebari iar lui nu ii place acest lucru si din acest lucru ne-am si despartit.
Ne-am despartit pe 31.august si de atunci vorbim foarte mult pe mess, iesim (doar ca amici) si ne intelegem foarte bine. Si la un moment dat m-a intrebat daca mai tin la el iar eu, fiind intr-o alta relatie i-am spus ca nu, deoarece el avea prietena. Dar eu inca mai tineam la el si inca mai tin.El s-a suparat pe mine si nu am mai vorbit cateva zile pana cand m-am despartit de acel baiat.Ieri, am aflat ca si el s-a despartit de acea fata cu care era si din cate am auzit a facut acest lucru deoarece inca tine la mine. Dupa iar am inceput sa vorbim, si la un moment mi-am facut curaj si l-am intrebat daca mai tine la mine si el a spus ca "logic" dar a spus ca oricum vom ramane doar prieteni pentru ca asa am spus. sad Dar nu stiu ce sa cred...au fost mai multe faze care imi dau impresia ca el isi bate joc de mine de exemplu mi-a trimis mie un fragment din ceea ce vorbeam iar eu mi-am dat seama ca vroia sa il trimita altcuiva...asta nu m-a deranjat deoarece asa mai fac si eu cu cea mai buna prietena dar ce m-a deranjat a fost faptul cum ma avea notat in lista "cvm".Si din cate stiu "cvm" poate insemna "c***a mea" sigh Am inceput sa il iau la intrebari iar el o dadea din fanta`n cola.Si multe alte faze dar cea care v-am spus-o mai sus este cea care m-a deranjat cel mai tare.
Sa ma mai gandesc la el sau sa il uit? sad
As vrea sa aflu si parerea voastra si cateva sfaturi!

Multumesc anticipat! happy
Si normal fundita pentru raspunsul care il considir cel mai bun!winking

Răspuns Câştigător
| 1234Anonim1234 a răspuns:

Buna Summer.Situatia asta e foarte delicata si singura care poate vedea cum e situatia cu adevarat esti tu.Totul depinde de tine.Nu e bine ca sustine iubirea fata de tine cand de fapt el arata altceva si te avea in telefon cvm.In general multi baieti se simt inferiori fata de ceilalti si ca sa poata fi si ei acceptati si apreciati de o gasca care fac tot felul de lucruri nu prea placute,cum ar fi am si eu o fetita si face de toate,sau uite ma in telefonul meu sa vezi ce numere am si multe altele bineinteles. Poate el chiar tine la tine si considera ca nu mai puteti fi impreuna datorita faptului ca asa,ca si prieteni va intelegeti foarte bine, desi parerea mea care am sustras-o din tot ce ai zis tu, el se cam joaca cu tine, trimite la altcineva conversatiile voastre si ceea ce ii spui tu, asta nu e frumos.Eu zic sa iti cauti pe altcineva care sa te aprecieze si sa tina la tine asa cum esti tu geloasa fara sa te judece pentru ca atunci cand iubesti devii gelos fara sa vrei.Tu iti poti da cel mai bun sfat intreaba-te mereu Merita? Sper ca ti-am putut fi de ajutor.Te pup si succes.

5 răspunsuri:
| Ea12345 a răspuns:

In locul tau nici nu m-as mai gandi vreodata sa ma intorc la el. Chiar te merita, daca te trateaza asa?

| dariaelena a răspuns:

Ar cam trebui sa-l uiti, pana la urma baietii mai sunt pe lumea asta.Nu e el nici primul, nici ultimu.Mai bine incearca sa vorbesti doar asa subiectiv cu el, nu mai intra in detalii.Fi putin mai indiferenta, iar el daca chiar tine cu adevarat la tine o sa-ti demonstreze.

| SummerSmile97 explică:

Va multumesc tuturor pentru sfaturi...o sa tin cont de ele!

Va pup :*:*

| Cosmotel a răspuns:

Din moment ce te considera curva lui, sa fii proasta sa te mai intorci la el.

| niko0o a răspuns:

Oricum orice ti-am zice noi sa faci o sa faci tot cum vrei tu nu te supara dar si eu sunt fata si am trecut prin chestii din astea... ba mai rau toata lumea imi zicea sa il las si ziceam ca ei dar faceam ca mine! Poate ca nu merita eu zic ca cel mai bine ar fi sa te impaci cu el dar sa fi foarte schimbata daca nu i-a placut de tine cand tineai la el si il cautai si ii puneai multe intrebari. de data asta fii rece indiferenta ta il va face sa se apropie si mai mult de tine si cred ca o sa se schimbe si o sa mai vrea iar sa fii geloasa dar acorda timp si ambitie pentru asta trebuie sa ai foarte multa rabdare sa poti sa te abtii! Te :*