| CristinaMelissa a întrebat:

As dori cateva sfaturi in legatura cu prima experienţă sexuală.Am 18 ani si sunt împreună cu prietenul meu de 1 an jumate.Chiar ma consider pregătită de asta dar am câteva întrebări.1Cu ce se poate compara durerea dezviginarii? Sau cum ati putea descrie senzaţia? 2.Va fi plăcut pentru el având in vedere ca si el e virgin? 3.Care e cea mai bună poziţie pentru dezvirginare? 4.In ce constă preludiu, pas cu pas? Cele mai detailate si folositoare răspunsuri primesc funda.Va multumesc mult!

6 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

1.) Durerea resimtita in momentul dezvirginarii poate fi extrema, atroce sau insuportabila, in cazul fetelor care NU au practicat niciodata ''degetica'', sau intensitatea durerii resimtite sa fie cu totul nesemnificativa sau chiar sa nici nu existe in cazul fetelor care s-au masturbat intravaginal mai multa vreme. 2. ) Practic este aproape imposibil ca cineva sa poata sa anticipeze care vor fi senzatiile traite de baiat fiindca acest aspect tine de mai multi factori printre care ar fi gradul de excitare, relaxare si umezire a vaginului, grosimea penisului si intr-o foarte mare masura cum se comporta feta in momentul respectiv, etc.etc. 3. ) In conformitate cu observatiile si constatarile specialistilor in acest domeniu, se considera ca cea mai propice pozitie de dezvirginare este cea denumita ''pozitia misionarului'' adica culcati intinsi unul peste altul pozitie in care barbatul este deasupra. 4.) In mod foarte sigur preludiul reprezinta cea mai importanta parte a unui act sexual. Daca preludiul este suficient de lung si bine executat in mod sigur atat femeia d.p.d.v. psihico-mintal cat si vaginul va fi pregatit in mod corespunzator pentru a putea intretine un act sexual care sa ofere atat placere cat si satisfactie deplina. Preludiul consta in toate mangaierile si dezmierdarile pe care cei 2 iubiti le considera ca ar fi cele care le ofere excitare maxima si dorinta de sex. Cei care au convingeri mai libertine si sunt lipsiti si de prejudecati morale si sunt adeptii fanteziilor sexuale, pot sa completeze preludiul cu o cunilitie si un sexul oral (reciproc). Se poate considera ca femeia a ajuns sa fie ''perfect'' pregatita pentru a putea fi penetrata cu succes, doar in momentul in care muschii vaginului sunt relaxati si interiorul vaginului foarte bine umezit. Sa ai parte de o dezvirginare cat mai placuta. Multa sanatate

| Freya1 a răspuns:

Este o durere destul de insuportabila pentru ca practic se rupe o pilicica de acolo si nah.Dar dupa a doua/a treia oara nu mai ai treaba.Ca sa iti fie mai usor folositi lubrifiant.
Si pe el e posibil sa il doara pentru ca in mod normal ar trebui sa i se rupa ata, iar avand in vedere ca si tu esti virgina posibilitatea de a simti durere este mare.Dar incercati sa stea el pe tine cand faceti pentru ca la el durerea oricum e mai mica decat a ta si poate controla si gestiona mai bine treaba. Daca vei sta tu deasupra din cauza dureri nu vei putea sa te lasi, sa te misti etc...
Ca si preludiu: mangaieri, sarutari (poate sa se joace cu sani tai ca asta excita), poate chiar o masturbare reciproca sau un sex oral daca vreti si puteti.

| TsunamiiiYay a răspuns (pentru Freya1):

Frate, cum e posibil sa se rupa ața daca aia tine acolo si ajuta. Si are si ea un rol?

| Andrei258 a răspuns:

1 Cu durerea dezvirginării se poate compara o înțepătură de ac sau o piscătură pidcătură de insectă 2 plăcerea lui depinde de cât de relaxat este el atunci indicat ar fi să fie plăcut pentru amândoi 3 cea mai bună și comodă poziție sexuală pentru dezvirginare este poziția în genunchi el în spate ea în față cel puțin în opinia mea aceasta este 4 preludiulu este partea de început a unui act sexul și constă în sărutări pasionale pe gură, gât și alte zone ale corpului pe care pot să vi le spun în privat

| alina2k18 a răspuns (pentru Andrei258):

Nebunaticule, in privat vrei tu laughing)
winking
PS: daca o pune capra la dezvirginare cum zici tuwinking si ala o are de 22 cm si groasa si da ca surdu-n... tobe o ia SMURDU pe CristinaMelissa laughing

| Andrei258 a răspuns (pentru alina2k18):

Deja am zis nu sunt nebunatic dar aici trebuie sa pastrăm limbajul adecvat iar toate cele despre care a întrebat sunt lucruri intime ce i privește doar pe cei doi

post scriptum eu sunt absolvent de Asistență socială