| Deliaa94 a întrebat:

As dori niste sfaturi daca puteti sa ma ajutati cu o problema. Am cunoscut un baiat de 2 saptamani. Cand suntem impreuna si cand ne vedem este foarte afectuos cu mine. Ma saruta de fata cu prietenii nostri pe care ii avem comuni, pe frunte ma ia in brate si cand suntem singuri e lipit de mine si imi face gesturi mici care pentru mine conteaza foarte mult. Doar ca, cand suntem la distanta mai exact fiecare la casa lui nu prea ne trimitem mesaje nici eu lui dar nici lui mie. Nu incerc sa-l deranjez si nici el. Deocamdată nu am vb cu el despre chestia asta. Dar in schimb cand ne vedem si stam in acelasi grup de prieteni este foarte atent si afectuos cu mine. Chiar si gelos câteodată daca cineva încearcă sa se dea la mine. Voi ce parere aveti? Sa las lucrurile asa sau sa incerc sa vb cu el de ce la distanta nu vorbim macar prin mesaje?

9 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Intr-un moment in care veti fi face2face, spune-i in mod direct ca doresti sa deveniti prieteni mult mai apropiati decat sunteti acum. Daca este interesat sa deveniti un cuplu, adica mai mult decat niste simpli prieteni care discuta in mediul virtual, iti va accepta propunerea. Succes!

| Andreeush a răspuns:

Dacă nici tu nu îl cauți și nici el nu te caută atunci de ce te plângi?
Nu trebuie neapărat băiatul să facă primul pas.
Comunicați mai des altfel o să fii nemulțumită mereu.

| GouDidodino a răspuns:

Are pe alta acasa

| llleo a răspuns:

Ai dreptate. Dacă sunteți într-o relație, nu aveți voie să vă deranjați unul pe altul. laughing Nu sună adecvat.
Vorbiți, măi, fraților.
Spor.

| DuhoareRoberto a răspuns:

Dacă vă iubiți...o puteti face si de la distanță, și ca sa vad ca l iubesti cu adevarat, atunci fa tu primul pas si da i mesaj pe ceva ce vorbiti voi.Si ar trebui sa vorbiti si prin mesaje, asa e mai bine. Vreau funda?

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru DuhoareRoberto):

Ce nume frumos ai. Duhoarelaughing

| DuhoareRoberto a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Forța pe talent?

| tina8883 a răspuns:

Eu cred că ar trebui să vă dati mesaje reciproc si să nu tineti cont de "baietii intotdeaua trebuie să dea mesaje fetelor". Daca tu consideri că te merita, fă orice pentru el. Iar daca nu, esti liberă să iti alegi pe altcineva. Revenind la intrebarea ta, părerea mea este urmatoarea : daca te place te cauta tot timpul, daca nu, asta e.

| tina8883 a răspuns:

Daca te iubeste iti dă mereu mesaje, nu doar atunci când nu are altă ocupatie. Sunt oameni care te aleg pentru că nu au altceva mai bun si sunt unii care te aleg pentru că nu vor altceva mai bun. Invata sa faci diferenta