| DarthRevan a întrebat:

as dori sa imi raspundeti la urmaotarea intrebare.E mult mai bine sa cunosti o fata afara sau eventual undeva din Oras,decat pe facebook sau alte retele de comunicare?
Consider ca fetele serioase nu stau pe facebook si isi pierd vreme, doar pentru atentie.Nu stiu ce sa zic, voi ce pareri aveti?

13 răspunsuri:
| FataCuChitaraMunților a răspuns:

Poţi găsi fete serioase şi pe site-uri de socializare, dar şi în viaţa reală. Motivele variază.Dar nu e cazul să generalizezi.

| stef87 a răspuns:

In lumea ascunsa de azi, facebook nu e doar o retea matrimoniala, ci si un mijloc de comunicare, informare, promovare etc. Acolo nu trebuie sa te duci cu gandul de a agata persoane, ci de a cunoaste persoane...
Ce iti recomand eu e sa nu te izolezi in mediul virtual, ci sa fii activ in viata reala: cu prietenii, colegii, sa te implici in activitati de voluntariat (acolo cunosti multa lume). E mai sanatos si cunosti mai bine persoana. In mediul virtual nu iei decat legatura cu anumite persoane; printre ele pot fi persoane de baza pentru viitorul tau (deci nu zice nimeni ca sa nu incerci, dincontra!), dar in cele din urma tot la viata reala ajungi, cand va trebui sa cunosti in carne si oase acele persoane.
Internetul e doar un pas in calea relatiilor. Insa poti sa stii de unde sare iepurele?!

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Poti sa gasesti o fata buna oriunde. Trebuie doar sa stii sa alegi.

| shadow72 a răspuns:

E ca si cum ai intreba daca e mai bine sa faci dex decat laba...

| DarthRevan explică (pentru shadow72):

Nu e chiar asa, nu toti barbati isi fac laba, doar 75 % restul nu, dar ideea e ca eu nu sunt genul de baiat care face sex cu orice fata + ca sunt si foarte tanar, dar ideea e ca nu gasesti o fata care sa tina la tine pentru ca te iubeste asta e ideea intelegi, sunt fete cam materialiste la mine la liceu!

| h3r a răspuns:

Rețelele de socializare...hmm, te ajută să mai schimbi o vorbă, să distribui câte ceva, au un plus în schimb că te ferește de emoții, rețineri. Acestea se vor schimba pe parcurs, discutând față în față cu persoana respectivă. Așa vei ajunge să o cunoști cât mai bine.

| XxTerrorxX2 a răspuns:

Părerea mea, sa te imprietenesti in asa fel cu o femeie pe Facebook si sa va întâlniri o dată in realitate si de 10 ori pe Facebook este efectiv o tampenie. Cum cunosti un om? Prin texte sau prin gesturi, voce, comportment?

| TheMisunderstood a răspuns:

Buna! Eu zic ca face2face poti cunoaste pe cineva cel mai bine. Il vezi exact, iti dai seama mai usor daca se preface sau daca e sincer, plus ca pe facebook multi se dau drept ceea ce nu sunt. Nu toate fetele de pe facebook sunt neserioase, dar majoritatea au mai mult curaj pe net.

| Florinx123 a răspuns:

Salut, cea mai buna metoda de a cunoaste fete este undeva afara, poti aborda fete necunoscute oriunde. Daca esti prea timid sau ti se pare deplasat sa faci asta, iesi afara, in cercul tau de prieteni o sa fie alti prieteni care au prietene si ele aduc alte prietene si tot asa, asta e solutia complicata. Ai mall-uri, parcuri, strada. Bafta!
Online nici nu poti fi sigur ca este o " ea "
BAFTA!

| DarthRevan explică (pentru Florinx123):

Nu am prieteni, exista doar unul sau maxim 2 daca nu stiai laughing)) nu sunt genul care merge in cluburi etc. ma gandesc mult la viitorul meu, si sunt foarte pretentios la fete, daca vad ca e copilaroasa si rasfatata deja adio.Intelegi chiar vreau o fata de treaba.+ Sunt destul de tanar pentru o relatie, am doar 16 ani jumate pana la 18, 19 am timp chiar 25 de ani.

| Florinx123 a răspuns (pentru DarthRevan):

Inteleg ca tu vrei sa stai pana la 25 de ani fara prezenta feminina in viata ta? Un viitor nu ti-l faci stand si punand intrebari aici, nici stand la calculator. In primul rand invata, ai grija de corpul tau, gaseste persoane de incredere, iesi mai mult din casa, incearca sa vorbesti mai mult cu toata lumea. Iar daca stai si astepti o printesa de treaba, care sa nu fie rasfatata, sa stii ca n-o sa vina. Trebuie s-o gasesti. Ce ti se pare asa grav ca o fata sa fie copilaroasa? Vrei una care sa nu zica o gluma si sa se fie mai serioasa ca o baba d-aia de alearga copiii cu bastonul?

| DarthRevan explică (pentru Florinx123):

Nu am zis asta, dar fetele sunt prea prostute nu au nimic in cap, si nu se gandesc, eventual pe la 22 de ani poate sunt fete care stiu ce vor, dar in rest nu par foarte mature, sunt prostute si nu sunt responsabile.Ca asta inseamna maturitatea sa fi responsabil, nu ca un copil prost si sa dai vina pe altcineva.

| MahimaPizza a răspuns:

Oh my, ce stereotip prostesc. Oriunde poti sa gasesti pe cineva care este diferit, facebook e plin de #selfies si persoane inculte, dar o sa gasesti daca cauti atent si renunti la stereotipuri pe cineva, a special snowflake. Online multe persoane se deschid mai usor decat in viata reala deci online, e cel mai bine sa cunosti pe cineva cu adevarat.