| iffet76 a întrebat:

Bună TPU, as dori sa primesc cateva pareri ..Am 17 ani iar prietenul meu in martie face 19 suntem de 2 ani impreuna.Am vorbit cu el despre tema asta iar el mi-a spus ca ma asteapta pana sunt pregatita fizic si psihic. Este grijuliu cu mine singurul lucru care ma enerveaza sunt antrementele lui zilnci la fotbal in fine familie noaste se cunosc ..Eu mi.am propus ca nu as vrea sa incep viata sexuala pana la 18 ani stiu cate ceva despre ea mi frica de durere consecinte,stiu ca probabil o sa radeti dar amandoi suntem virgini.dar il simt cand ma saruta,ma magaie, ma atinge pe sani si fund si mai mult nu. dupa parea mea cred ca vrea sa trecem la pasul cel mare, am incredere in el dar dunt fricoasa de fel fac o greseala daca atept macar mai 1 an? Va rog sa fiti seriosi funda

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Nimeni nu iti poate da sfaturi in aceasta privinta. Tu esti cea care isi va da seama la un moment dat si va simti ca a venit momentul magic mult asteptat fiind pregatita atat psihic cat si fizic pentru a face ...marele pas al vietii. Acest moment poate sa apara in orice clipa din viitorul apropiat. Multa sanatate!

6 răspunsuri:
| cristimihailov a răspuns:

Fa pasul. Odata si odata tot va trebui sa il faci.

Nu exista bine sau rau. Ci doar comunicare.

Si personal te-as sfatui sa citesti un pic ca sa nu ai intrebari tembele precum sunt multe pe aici...

| h3r a răspuns:

Momentan te simti nepregatita, lasa lucrurile sa decurga normal, pasul urmator o sa vina de la sine. Discutati.

| LauDi a răspuns:

Asteapta pana ai 18 ca de nu tipul daca este gasit poate fi acuzat de pedofilie

| Helix a răspuns (pentru LauDi):

Ba baiatule, tu de cand n-ai mai citi un fragment de lege?

| LauDi a răspuns (pentru Helix):

E minoră.

| Gabci_Gaby_1996 a răspuns:

Asteapta cat crezi tu pana nu esti pregatita nu fa nimic